the joker Skrevet Januar 12, 2009 Skrevet Januar 12, 2009 hei har kjørt og bygget mye bmw e36 men ikke innen drifting, skal kjøre 2009 sessongen med en 200sx s13 som øve drift bil, men har lyst til og bygge en gjennomført pro drift bil men de mest egnede delene for drifting, bytting av motor som kan være bmw/japse/ v8 ++ det som er det mest idelle til drift. men er det noen her som har driftet med en e36 og kan si om det er noe og bruke da jeg har en 320 cupe stående som jeg lurer på og bruke.
Rayman Skrevet Januar 12, 2009 Skrevet Januar 12, 2009 Var iallefall en E36 coupe noen år tilbake så vant gatebil breisladden så ligge bredt er ikke noe problem me de iallefall Du kan vel lage driftebil av hva som helst egentlig med rette mods..
gnmfr Skrevet Januar 12, 2009 Skrevet Januar 12, 2009 mener også at det var en touring som utmerket seg greit i VM?? i drifting
SteffenM2 Skrevet Januar 12, 2009 Skrevet Januar 12, 2009 E36 er helt klart et godt utgangspunkt. Men igjen, det kommer helt ann på hva du dytter nedi der.. Det mest fornuftige er vel en sekser med kompressor, bare se på YngveM3. Han har nokav krefter! Evt. kan du jo slenge oppi en V8, da har du jo momentet ifra bunnav, noe som kan hjelpe deg veldig.. Og når en touring med M3 motor kommer seg så langt i VM i drifting, da veit du egentlig alt at en E36 har BRA potensialet!
LianLi Skrevet Januar 12, 2009 Skrevet Januar 12, 2009 Med 50/50 vektfordeling og svært velbalansert bil så ser jeg ikke hvorfor e36 kan bli en super drifte-bil. 328i med TS2 lysholm kompressor fra esstuning burde funke rimelig bra, får jo fullt ladetrykk med engang på twinscrew. Eventuelt m3 motor.
Azeton Skrevet Januar 12, 2009 Skrevet Januar 12, 2009 328i med TS2 lysholm kompressor fra esstuning burde funke rimelig bra, får jo fullt ladetrykk med engang på twinscrew.Eventuelt m3 motor. Nei nei.. Du bruker 540 motoren fra E39 4.4l Alu v8.. Så kompressor på den!
LianLi Skrevet Januar 12, 2009 Skrevet Januar 12, 2009 Hehe jojo, enda bedre, men 328i motoren er vel enklere å få tak i? Blir den ikke snutetung med den? eller er det en fordel? Merker hvertfall det er enklere å kontrolere e36en enn e30en jeg har, da e30 er tyngre foran, men det er jo også andre ting som spiller inn her annet enn vektfordeling.
vetu03 Skrevet Januar 12, 2009 Skrevet Januar 12, 2009 Ellers så kan du jo se på ossen Fredric Aasbø klarte seg med e30n... Kjørte jo råbra med den.
Azeton Skrevet Januar 12, 2009 Skrevet Januar 12, 2009 Hehe jojo, enda bedre, men 328i motoren er vel enklere å få tak i?Blir den ikke snutetung med den? eller er det en fordel? Merker hvertfall det er enklere å kontrolere e36en enn e30en jeg har, da e30 er tyngre foran, men det er jo også andre ting som spiller inn her annet enn vektfordeling. Lengere akselavstand på E36 Alu V8 veier vel omtrent like mye som M52B28? bare at den er litt kortere..
the joker Skrevet Januar 12, 2009 Forfatter Skrevet Januar 12, 2009 Takker for mye svar, regner nok med at det blir noe bygg ut av e36en ettervært i 2009, lurer litt på en s62 som gir 400hk på 6600/502nm på 3800rpm med en vekt på 158kg så er ikke det dårlig men er og få tak i en til real pris.
LianLi Skrevet Januar 12, 2009 Skrevet Januar 12, 2009 Det er godt mulig, aldrig hørt om at den V8eren har blitt satt i e36 så mye? Er 4L fra e34 540 med stål-blokk, altså at det kun er 4.4L som har alu-blokk? m52b28 har jo alu blokk og topp den og. Men det var ikke det, V8er blir jo hakket vassere Hartge har vel stappet V8 5L m5 motoren i e46 m3, fungerte vist "rimelig" bra.
Bimmerlars Skrevet Januar 14, 2009 Skrevet Januar 14, 2009 E36 veldig velbalanserte biler som kan sladdes med god kontroll. Husk å forsterke innfestninga til traversen bak, hvis ikke går det nok ikke så lenge med S62 før bakstillinga ligger igjen i slakteren..
Rayman Skrevet Januar 14, 2009 Skrevet Januar 14, 2009 Husk å forsterke innfestninga til traversen bak Akuratt hvor er det du mener dette er? Vis gjerne med bilde.
M3 Yngve Skrevet Januar 14, 2009 Skrevet Januar 14, 2009 Den Turingen til "driftking" har E46 forstilling, den er ca 3-4 cm bredere enn E36en. Da kan du få mere styre utslag, noe som SX bilene til Nissan har ting bare å skru på. På BMW må det mekkes litt, men ikke mye tress å få litt god styring. Han har en 3.2 M3 motor som er trimma til 380hk, funker utmerket. Hvordan motor man putter opp i en sånn bil, kan være så mangt for å få den drifte god. Turbo lag er ikke noe særlig lett kjørt, bruk et oppsett som du har langt register på. Org M3 3.0 i en letta E36 med lav utveksling, kan være en vinner bil det. Det som er kansje mest viktig, er at det er møkk kjedelig og stå å skru på treff. Lag eller kjøp en "drift" sikker bil, mere kjøre tid, jo mere gøy. Søk, spørr og kansje ikke alltid ta de letteste, billigste og kjipeste løsningene, ikke at du skal kjøpe det dyreste og beste, men det som er kjipt og billig, kan fort bli dyrt. Når du nå har planene, er det meget lurt å begynne å samle deler. Kjøpe brukte, bytte og skaffe seg bra deler til en grei penge. Lønner seg jo å kjøpe en ferdig bil, men er jo gøy å bygge da. Hm, et tips er å kjøpe en M3 E36 fra Sverige eller England ( ikke mye styr å bygge om styring, el og det som må til) Koster litt i innkjøp, men der har du bra motor, gir under stell osv. Bare å ribbe, sette på coilovers, sette inn bur, stoler og kjøre. Da kan du selge mye deler som du ikke trenger, og dermed få ned kostnadden på bilen. Det gjorde jeg med min M3, og den var ganske billig før det tok for mye av med carbon og div. Ønsker deg lykke til med planer og bygging.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå