Stene89 Posted January 20, 2009 Posted January 20, 2009 Hører at det er blitt umulig å få godkjent f.eks en 318i med m20b25 motor. Dette skal vist ha blitt innført 1 jan i år. Noen som har no idee e.l om hva som kan gjøres. evt om dette bare er rykter. -Marius
Kentan-racing.com Posted January 21, 2009 Posted January 21, 2009 Mye diskutert opp og ned på forumet her.. iallefall når det gjelder ombygging fra 318 e36 til m3.. I hovudsak går det ikke lengre.. Biltilsynet godtar ikke lengre og endre aksel vekt i vognkort.. Så da blir en 6er for tung i fronten på en bil som egentli var regget med 4 sylindrer.. Og da kommer allti noen her på forumet med den her: Jammen karosseriene er jo like! Ja det er de for det ofteste.. Men her ligger problemet i at biltilsynet nekter og endre vekt i vognkort.. Men vet at enkelte trafikk stasjoner er litt slappe på disse feltene så ta deg en prat med ditt lokale bt og nevn at du vil bygge om og hør hvordan de stiller seg til det.. En måte og få bilen til og bli godkjennt på kan være carbon panser.. Fjerne orginale stoler og sette inn lette recaro seter og egentli spare vekt der du vekt kan spare.. Men er ofte vanskeli og umulig og få vekta på en 6er bil ned i samme vekt som en bil med 4 sylindrer.. Håper dette ga deg et greit svar.. Mvh.
Stene89 Posted January 21, 2009 Author Posted January 21, 2009 Takk for svar, var vel i grunn det jeg lurte på ja:) har en e30 318 i med 325 understell. er BARE karrossen som er 318. Skal ringe BT i morgen å høre hva dem sier.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now