Gå til innhold

sterkt tokomponent lim som kan lime silikonslange mot plast?


Anbefalte innlegg

Skrevet

skal lime noen silikonslanger på plast ''tuter''.

noen tips om hva som er sterk og effektivt? det skal sitte bom fast og bli tett! ønsker noe som er litt fleksibelt som feks sikaflex?

skal lime 6 stk silikonslamger til 6 stk plasttuter som står på spjeldet, og så skal innsugsboksen utpå der igjen.

detter er fordi jeg ikke ønsker 2 slangeklemmer pr spjeld! hehe:)

Skrevet

Tec7 eller Rotabond 2000.

Det eneste som kan være problematisk for alle disse MS-Polymerbaserte limene er temperaturbestandighet i et motorrom. Vet ikke for Tec7 og Sika, men Rotabond er -40 til +120, men tåler 180 i kortere perioder. Antar de to andre er relativt like.

Skrevet

hvor varmt blir det der da ca? det er jo en viktig faktor. hvis det ikke blir stort mer enn 100 grader så er tec 7 et fint alternativ. muligens også araldite. sterkt som faen! :D

Skrevet
hvor varmt blir det der da ca? det er jo en viktig faktor. hvis det ikke blir stort mer enn 100 grader så er tec 7 et fint alternativ. muligens også araldite. sterkt som faen! :D

blir vel ikke mer enn 100 grader der vil jeg tro:-)

prøver med tec7 jeg;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...