torgeirb Skrevet Januar 28, 2009 Skrevet Januar 28, 2009 er en E46 320 coupe 02mod (m54b22) Enda en bil jeg skal skifte på også, det er en e34 520 sedan (m50b20) Hvilken olje skal jeg bruke på kassene?
bmwmaxi Skrevet Januar 28, 2009 Skrevet Januar 28, 2009 Absolutt ikke fyll på atf, her gjelder det og ha tunga rett i munnen. http://www.autopower.se/mekartips/mekar ... ?dokid=166
bmwt Skrevet Januar 28, 2009 Skrevet Januar 28, 2009 Absolutt ikke fyll på atf, her gjelder det og ha tunga rett i munnen. http://www.autopower.se/mekartips/mekar ... ?dokid=166 han skriver jo ikke noe om at dette er en automatgiret bil. og man. skal ha atf olje,nærmere spesifikasjoner får du på autodato f.eks
Aroid Skrevet Januar 28, 2009 Skrevet Januar 28, 2009 fra orginalt fra bmw så er det ATF Automat gearolje. kan også velge GL4 men da kan man få vanskeligheter å få bilen i 1 og 2giret når gearolje er kald. så fyll på ATF uansett om det står noe annet på databladet. når gearkassen er helt ny så henger det en lappe på den "Only ATF" ja det er snakk om manuel gearkasse.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå