Torminator Skrevet Mars 2, 2009 Skrevet Mars 2, 2009 Har nå søkt gjennom alle trådene om dette på forumet, men fikk liksom ikke no eksakt svar på det jeg lurte på... Skal bytte olje på både diff, og girkasse nå, og lurer på følgende: Girkasse: Lette på girkassa, men fant ikke noe merke på den. Kan merket ha falt av, eller er det da garantert at det ikke skal være merke der? Søkte i Castrol sine smøretabeller, men ser at det er en av 2 oljer, hvilken? (Transmax Z eller ATF TQ DIII) Står dette på kassa: GETRAG 220.0.0225. 98 (Pluss 063 226) Hva står dette for? Diff: Så etter merke på diffen også, men fant ingenting. Mener det skal være original 320 diff uten brems... Er det bare om det er brems eller ikke som avgjør hva slags olje jeg bruker på den? Ser det er 2 alternativer (SAF-XO 75W-90 & SAF-XJ 75W-140) Fant dette på diffen: Lokket: 1212665 Huset: 090997 TUPY(?) -15-005 Hva står disse tingene for? HJELP!!!!! Tror jeg blir gal!!!! På forhånd takk for hjelp!!
MotorViagra Skrevet Mars 2, 2009 Skrevet Mars 2, 2009 Har nå søkt gjennom alle trådene om dette på forumet, men fikk liksom ikke no eksakt svar på det jeg lurte på...Skal bytte olje på både diff, og girkasse nå, og lurer på følgende: Girkasse: Lette på girkassa, men fant ikke noe merke på den. Kan merket ha falt av, eller er det da garantert at det ikke skal være merke der? Søkte i Castrol sine smøretabeller, men ser at det er en av 2 oljer, hvilken? (Transmax Z eller ATF TQ DIII) Står dette på kassa: GETRAG 220.0.0225. 98 (Pluss 063 226) Hva står dette for? Diff: Så etter merke på diffen også, men fant ingenting. Mener det skal være original 320 diff uten brems... Er det bare om det er brems eller ikke som avgjør hva slags olje jeg bruker på den? Ser det er 2 alternativer (SAF-XO 75W-90 & SAF-XJ 75W-140) Fant dette på diffen: Lokket: 1212665 Huset: 090997 TUPY(?) -15-005 Hva står disse tingene for? HJELP!!!!! Tror jeg blir gal!!!! På forhånd takk for hjelp!! Diff : SAF-XO 75W-90 Kasse : ATF TQ DIII
birken85 Skrevet Mars 2, 2009 Skrevet Mars 2, 2009 bruk castrol olje:) da ruller den og går fint.. besøk castrols hjemmeside så finner du annbefalinger:)
birken85 Skrevet Mars 2, 2009 Skrevet Mars 2, 2009 bruk castrol olje:) da ruller den og går fint.. besøk castrols hjemmeside så finner du annbefalinger:) link til castrol olje på din bil under her http://olyslager-lubricants.nl/nordicstartpage/castrol/ret/product.asp
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå