Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Men muligheten for å produsere en felg med kant blir jo større med lavere ET. Innpresset på felgen (ET) vil avgjøre hvor langt ut mot hjulbuen felgen ligger. Det viktige er å kjøpe en felg med "riktig" ET til din bil 8)

Skrevet

Du kan jo ikke bare velge ET liksom..

Velger du for lavt ET så stikker jo felgen utenfor..

Forøvrig er det riktig det som blir nevnt her.. Enkelte felgfabrikanter legger jo bare mer gods på anleggsflaten for å skape mindre innpress.. Og da får du ikke mer kant..

Som oftest for å få velge innpress på felg og det resulterer i direkte større/mindre kant, så må felgene være 3 delte.. Kan også finne felger som produseres i forskjellige versjoner med forskjellig ET og disse vil være rimeligere..

Tror nok kanskje de fleste felger på det vanlige markedet har mer/mindre gods på anleggsflaten avhengig av ET, men at resten av felgen er lik..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...