_kenneth_ Skrevet Mai 4, 2009 Skrevet Mai 4, 2009 Har en kompis med en E34 med M20 2.5 som skal bytte til en M20 2.3 fra E30. Er jo noe forskjell på ledningsnett og slanger osv her, så tenkte å høre om noen har tips eller råd osv. til dette. =) Er det noen tråder på dette? Fant ingen når jeg søkte her.
knut_olestad Skrevet Mai 4, 2009 Skrevet Mai 4, 2009 Hvorfor bytte ned? Motoren er vel i utgangspunktet den samme, men injection på B23 er gammeldags i forhold til motronicen på E34. Få karen til å skaffe seg en ny B25 i stedenfor
_kenneth_ Skrevet Mai 4, 2009 Forfatter Skrevet Mai 4, 2009 Fordi den 2.5 synger på siste verset, og vi fikk den 2.3 av en kompis så rimelig at det var ikke mye å tenke på. =)
knut_olestad Skrevet Mai 4, 2009 Skrevet Mai 4, 2009 Kanskje det vil være enklere om han hiver B25 toppen over på B23 og tar ledningsnettet fra den han har? hmm..
_kenneth_ Skrevet Mai 4, 2009 Forfatter Skrevet Mai 4, 2009 Mulig det, men B25-motoren har hatt problemer med fusking, og forbruk på 1,5 - 2,0l på mila, noe vi ikke finner ut hva er, men misstenker ledningsnettet. Derfor ville det være litt uheldig å ikke bytte ut dette.
knut_olestad Skrevet Mai 4, 2009 Skrevet Mai 4, 2009 Er sjelden det er problem med ledningsnettet. Problemet ligger nok helst på motor en eller annen plass. Har samme faktene på min E28 med B20, orker ikke lete lenger, så jeg kjører til det står.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå