Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Holder på å skal ta av bolten til reimhjulet, bolten som er skrudd fast til veiva, er denne bolten med lingsgjennger?? M50 B20 (92mod.)

Skrevet

Sikker.?? har brukt luftmuttertrekker, har banket som f.., riktige veien, mot klokka, men hjelper ikke, har slilt opp kompressoren t 10 bar.!!

Skrevet

Den sitter ofte no jævelig...

Og husk på at det ikke hjelper med 10bar. hvis du har en lang og tynn slange som ikke leverer nok trykk til muttertrekkeren. En kammerat av meg skulle løsne denne på en s38 og fikk det ikke til før han lagde en tykk luftslange på bare en halv meter. Da fikk trekkern nok luft til å dra den av.

Skrevet

fy satan jeg sleit med det samme selv. Den sitter noe helt sykt.

Et tips er å varme opp bolten mye og stor latmann.

Hvis motoren er ute så er det bare å låse veiva med noe verktøy / planker.

Skrevet

Mange av de hobby muttertrekkerne har et dreiemoment på opp mot 200Nm. Det er for lite. Wuerth har en muttertrekker som yter over 1000Nm for løstrekking. Men den koster bortimot 3000,-

mvh

Torfinn

Skrevet
legg arma mot rammevangen. vri om nøkkeln å gi et kakk på startern

Fungere veldi bra det også :wink: men pass på at latmansarmen ligger fast inn til rammevangen. ellers kan det hend du aldri får opp den skruen når den begynner å glepp over.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...