matsi Skrevet Mai 25, 2009 Skrevet Mai 25, 2009 Bilen min bruker olje.. Hva kan være galt? Det er snakk om en e36 m52b20 som har gått ca 225000. bruker castrol slx 5/30 olje? en kompis av meg har sagt at det ryker blått av eksosen når jeg kjører. hva kan dette være.? Dyrt å vikse hvis det går ann å fikse. Takk for hjelp/komentarer.
Bmw_325i_ Skrevet Mai 25, 2009 Skrevet Mai 25, 2009 ventiltetninger.. eller stempelringer. men er nok mest sannsynlig at det er tetningene
matsi Skrevet Mai 25, 2009 Forfatter Skrevet Mai 25, 2009 ja jeg vet ikke .. den begynner å tikke når jeg drar på litt med den når den har brukt olje.. det var slik jeg fant ut av at den brukte olje. så stopper det å tikke hvis jeg kjører fint eller fyller på olje å kjører litt.. noen som vet hvor mye det ca koster å fikse de ventiltetningene? takker for svar:)
steinar84 Skrevet Mai 25, 2009 Skrevet Mai 25, 2009 det er dyrere en å fylle litt olje avogtil. er en del arbeid, må av med toppen. men delene er ikke så dyrt.
DieselVegard Skrevet Mai 26, 2009 Skrevet Mai 26, 2009 Ryker det når du gir på eller når du bremser på girene??
E36Cab1 Skrevet Mai 26, 2009 Skrevet Mai 26, 2009 det er dyrere en å fylle litt olje avogtil. er en del arbeid, må av med toppen. men delene er ikke så dyrt. Må en av med toppen pga kammene da eller er det du som roter nå? Slipper en det pga kammene trenger ikkje toppen av nei.
matsi Skrevet Mai 26, 2009 Forfatter Skrevet Mai 26, 2009 Ryker det når du gir på eller når du bremser på girene?? vet ikke om det ryker når jeg bremser på gira. Men har lagt merke til at det ryker når jeg drar på la.
Z1 Skrevet Mai 26, 2009 Skrevet Mai 26, 2009 Det beste er vel og finne en ny motor. Er vel sikkert greit og overhale topp men da har du fortsatt slappe stempel fjerer. Kan skifte tettnigene i toppen uten og ta av topp om du setter trykkluft i plugghullet for og holde ventilene stengt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå