Gå til innhold

Kompis mistest lappen, hvem bør han snakke med?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Som nevnt tidilgere så mistet nevøen min lappen etter å ha kjørt i 147kmt i 80sona på dovrefjell. Er det noe han kan gjøre for å påvirke dommen osv? Hvem kan han snakke med?

Skrevet
  prosjekt34 skrev:
Som nevnt tidilgere så mistet nevøen min lappen etter å ha kjørt i 147kmt i 80sona på dovrefjell. Er det noe han kan gjøre for å påvirke dommen osv? Hvem kan han snakke med?

tviler sterkt på at han kan påvirke dommen, vet at politiet har blitt mye strengere på dette, mye pga sjaførene selv vet hva de har gjort og må stå ansvarlig for handlingene sine..

han kan jo snakke med en advokat men er nok til ingen nytte da det blir mye dyrere med tanke på at advokaten skal ha penger.

Skrevet

Han kan snakke med en hvilken som helst vegg. Utfallet vil bli det samme.

Må nok bare innse at å rase over Dovrefjell i 160+ på speedometeret ikke var så lurt. Be han ta det som en mann. Godta straffen og bli ferdig med det.

En kompis av meg prøvde seg på å lage et voldsomt sirkus da han ble tatt i alt for høy hastighet. Alle argumentene hans ble knust til grus i retten, og han fikk 4 mnd ekstratid som fotgjenger pga retten så klare tegn til at han ikke så alvoret i saken. For hvem andre enn nettopp sjåføren kan klandres for farten bilen holder?

Skrevet

Hehe, har prøvd å forklare det til han at han må bare face konsekvensene. Tror han var oppe i 190kmt på det meste så han har vært heldig igrunn. Det var forøvrig med gamle bilen min, og din Espen - M3`en:p

Skrevet
  MonicaM3 skrev:
930 64 064

:lol:

#

Norvest Trafikkskole Terje Lund

Blindheimsgeilane, 6012 Ålesund - Tlf. 930 64 064

Norvest tr.skole underviser i trafikalt grunnkurs og all teoretisk og praktisk opplæring til førerkort til personbil.

www.norvest.no/ - Send epost - Infoside

ellers kan jo en psykolog være tingen ;)

Skrevet

Hehe..Han kommer ikke særlig langt med det der nei.Tror ikke det hjelper uansett hvem han prater med :) Ingen vits i å bli etterpåklok :) Får håp det var en morro tur for han som kjørte ihvertfall da :)

Skrevet

Hehe, han må vel vente litt til med oppkjøringa.. tror uansett han var over prøvetida, men må han ta lappen på nytt eller kommer den i posten om et par år?

Skrevet
  prosjekt34 skrev:
Hehe, han må vel vente litt til med oppkjøringa.. tror uansett han var over prøvetida, men må han ta lappen på nytt eller kommer den i posten om et par år?

Mister man lappen over 6 mnd, noe han garantert gjør, så må han ta oppkjøringen på nytt..

Been there, done that. (mistet min i 8mnd)

Er han ennå innenfor prøvetiden, så må han ta teorien også.!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...