Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann

Jeg har en 320DAT E46 og for ett par dager siden skulle jeg ut på motorveien, og siden en A6 skulle ut samtidig ble det en liten dragrace mellom oss :D . Så da var det bare å sette automaten i sport og trø klampen i bånn. Jeg vil si resultatet ble uavgjort :wink:

Men da jeg skulle kjøre av motorveien og slapp gassen så kom det en voldsom dunkelyd fra motoren. Dette forsvant da jeg ga gass igjen. Da jeg kom hjem og satt bilen i Park. Så dunket det og ristet voldsomt fra motoren.

Senere på kvelden prøvde jeg å starte bilen igjen og da var dunkingen borte.

Jeg kjørte bilen ut til et verksted dagen etter for å få den feilsøkt, de fant ingen feil på bilen. Men de sa at grunnen kunne være at motoren fikk provlemer med å få riktig drivstoff tilførsel etter den harde påkjenningen.

Jeg har prøvd å tyne motoren litt de siste dagen for å se om dunkingen kom tilbake og med unntak av ett par ganger (som ikke var i nærheten av like kraftig som første gangen), så har motoren oppført seg som den skal.

Noen som har hatt samme problem eller vet hva som kan være feilen?

Mvh

Kurt

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...