Solesvik Skrevet Juli 25, 2009 Skrevet Juli 25, 2009 Hei, akkuratt installert speedometer fra FK. Det har lys som kan dimmes og endre farge. Koblet dette til via sigarettenneren. Men når jeg skrur av tenninga på bilen, tar ut nøkkelen og alt, så lyser fortsatt speedometeret. Hva skyldes dette? Er det konstant strøm til sigarettenneren? Kan jeg endre på det i såfall?
Fliid Skrevet Juli 25, 2009 Skrevet Juli 25, 2009 er konstant spenning til sigarett tenner uttak. Jeg ville nå hentet driftspenning til lys i instrument en annen plass.
Solesvik Skrevet Juli 25, 2009 Forfatter Skrevet Juli 25, 2009 Hvor? Jeg har lett høyt og lavt, men finner ingen andre plasser og koble på. Vet ikke hvordan jeg kommer til der ved tenninga, og lysbryteren til venstre for rattet er bygget inn i en boks som jeg ikke kommer til.
Glennski Skrevet Juli 25, 2009 Skrevet Juli 25, 2009 Bare mål deg frem til en ledning som mister spenning når du slår av tenninga - problem løst
kbteknik Skrevet Juli 25, 2009 Skrevet Juli 25, 2009 ligger bak radioen den ledning den røde ledning til radioen er koblet på
Solesvik Skrevet Juli 25, 2009 Forfatter Skrevet Juli 25, 2009 Skal prøve på nytt igjen i morgen. Har ikke multimeter for hånd. HAdde det evt gått ann å koble den til lysbryteren til venstre for rattet? (Fikk løs hele dritten, så har full tilgang nå) Sånn at lys i speedo hadde gått av når lysene går av, som originalt?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå