Gjest Skrevet Juli 27, 2009 Skrevet Juli 27, 2009 Har et enormt hus hvor det trådløse nettverket ikke rekker overalt, har en ekstra router som jeg vil koble til den andre slik jeg kan få signal fra begge to. Noen som vet hva jeg må gjøre? Kundeservice på dlink var mildt sagt lite vits..
fazerfreak Skrevet Juli 27, 2009 Skrevet Juli 27, 2009 er jo litt avhengigt av hvilke modeller du har, men generelt ha den ene som master router, kable til den andre i en lan port og så setter du den i acesspoint modus vist den har det. vist du ikke vil/kan ha kabel immellom så må routeren støtte repeater funksjon, men denne funksjonen går litt utover båndbredde da den skal sende/motta mellom routerene og sende/mota mellom pc/er ellers så må di ha samme SSID men forkjellige kanal på wlanét. eventuelt samme cryptering. lesestoff: http://www.smallnetbuilder.com/content/view/24451/98/
BimmerE46 Skrevet Juli 27, 2009 Skrevet Juli 27, 2009 ja ikke sant. var noe sånt jeg skulle si Fy faen skjønte ikke en dritt av dette... hehe... godt det finnes datafolk.
Anbefalte innlegg