Spiritus Sancti Skrevet August 14, 2009 Skrevet August 14, 2009 Bilen min tømmer seg for strøm? Skjønner ikke hva det er.. Trodde bare det var dårlig batteri når jeg kjøpte bilen. Så jeg bytta batteri. Skulle kjøre ista, da var det på 4.68volt eller hva faen det sto på den driten. Hva kan tappe strøm? Cdspilleren slår seg jo av. Forsterkeren slutter å lyse. Coupe lyse slutter å lyse. Noen tips? Lei av å ikke kunne stole på bmw'n lenger.. TAKK!
Danny89 Skrevet August 14, 2009 Skrevet August 14, 2009 kan være dårlig jording et eller annet sted.. eller at dynamoen din er kaputt..
Spiritus Sancti Skrevet August 14, 2009 Forfatter Skrevet August 14, 2009 Kanskje dårlig forklart. Men det er når bilen er parkert den tapper deg.
dropze Skrevet August 14, 2009 Skrevet August 14, 2009 Hei. hadde samme problem, da var det bryteren til bakluka som ikke funka, så pæra i bagasjerommet stor og lyste....
tuned Skrevet August 14, 2009 Skrevet August 14, 2009 tapper den seg altid for strøm eller er det bare engang i blant den er tom? et smart sted å begynne er: -lade batteriet helt opp -slå av alle forbrukere -kobble av batteri pol og koble inn et amp. meter i mellom batteri polen og klemma. Ved mangel på amp. meter kan det også brukes en prøvelampe i mellom dersom strøm tapet er forholdsvis lite er strøm tapet stort må du bruke strekere pære eks 21w eller 55w til sterkere pæra lyser jo mere strøm er det som blir borte. Når alt er i orden er det bare så vitt det gløder i pæra. -dersom pæra lyser sterkt kan du begynne å ta ut en og en sikringfor å se i hvilken krets det trekker strøm. -vist ingen av sikringene påvirker lyset i lampa må du prøve å ta av den grove strøm kabelen inn på starter, dynamo, forsterker etc. -en mulighet er også at det nye batteriet ditt også er ødelagt og tapper seg selv. Har været borti noen tilfeller av dette for det om det slettes ikke er den vanligste feilen. Håper dette hjelper del litt vei
Spiritus Sancti Skrevet August 14, 2009 Forfatter Skrevet August 14, 2009 Det hørtes ut som en plan! Takk for det, det skal jeg teste ut.
-Erik- Skrevet August 14, 2009 Skrevet August 14, 2009 Hei. hadde samme problem, da var det bryteren til bakluka som ikke funka, så pæra i bagasjerommet stor og lyste.... x2
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå