Gå til innhold

skal bilen gå i nødmodus om man kobler ut lambda?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Ja, bilen går i nødmodus, du merker gjerne dette ved at bilen fjusker, effekttap o.l. Om du kjører med ødelagt lambdasonde kan katalysatoren din bli ødelagt. En annen ting som kan føre til nødmodus er luftmengdemåleren.

Skrevet

okei skjønner sliter med at bilen min får for lite bensin virker det som har skrevet en annen tråd tidligre her. må prøve å koble ut lambda å se om det funker da elller ikke=)

Skrevet

^th0mas^, hvilken bil er det snakk om? Om det er en av eldre årgang ville jeg heller sjekket om lambdasonden eller luftmengdemåleren var ødelagt selv, og heller ventet med å betalt 1800,- om det ikke var disse to som forårsaket problemene. Bare et råd..

Skrevet

Hvor bor du ^th0mas^? kanskje noen i nærheten av deg som har "carsoft", da slipper du sikkert veldig mye billigere unna ;)(hvis den tar bilen din da) Eller kjøp deg det selv :) Jeg kjøpte meg det og laptop til 1400,- da kan du gjøre det selv, så mange ganger du vil... Blir veldig mye billigere i lengden!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...