Gå til innhold

Brette inn kant på bakskjermer uten valse?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har lyst til å "tyske opp" bilen min lit med noen felger med bittelitt for lavt innpress (E36) og lurte på om noen har noen lure triks for å brette inn kanten på innsiden av baksjermene uten å bruke hjulbuevalse?

Tenkte på å bare legge en trekloss mot kanten og banke den inn med hammer, men er litt skeptisk til å begynne uten å ha spurt litt rundt først ;)

Skrevet

Kan fort bli spekker i lakken da, og om du er uheldig så kan skjermen bli bulkete...

Det beste er selfølgelig en valse, men jeg har brukt en kjevle(!) som jeg la imellom dekk og skjermkant og rullet bilen frem og tilbake mens jeg ga litt press på den, funka på riskoker'n min ihvertfall, men ikke på e34'en til en komis, der var stålet for tykt/stivt.

Skrevet

vals ordentlig for all del!

Forige eier banket inn skjermene på min, lakken sprakk og har fått rust der nå.

Skal hellakkere bilen.

Skrevet
Hvor bor du?

Har en skikkelig valse liggende jeg som du kan låne mot litt ølpenger om du bor i oslo området :wink:

Bor i kristiansand så det blir nok litt langt unna.

Men takk som byr :wink:

LianLi: Da vet jeg det. Får bli skikkelig valsing da.

Sturlis: Eeeeh.... Nei :lol:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...