Hopen Skrevet November 6, 2009 Skrevet November 6, 2009 Hei! i februar 2010 har e30'n min vært i landet i 10år.. Den er orginalt en 320, men har m50b25 motor i den.. Lurer da på hvilken bot, evt avgifter jeg må betale visst jeg blir stoppet med dette uten at det er godkjent?
Wendel Skrevet November 6, 2009 Skrevet November 6, 2009 Betaler ikke noen hk avgift. Men biltilsynet kan i teorien gi deg en "skjønsmessig" bot. Står ingen ting om størrelse på bota evt i lovverket.
Hopen Skrevet November 10, 2009 Forfatter Skrevet November 10, 2009 Ser de driver og huker inn folk i trondheim for effekttest av bilen på biltilsynet nå.. Kan det ikke bli noen følger av dette da? Jeg har ikke dokumentasjon på motoren min, og får heller ikke tak i det. Er dette nødvendig?
Bimmerlars Skrevet November 10, 2009 Skrevet November 10, 2009 Du får hk avgift jo. Fremtil bilen har vært her i ti år får du det. Avgiften går ned for hvert år den nærmer seg ti. Min ene bil har vært her i fire år. Om jeg øker effekten med ca. 135hk kommer avgiftsboten på i underkant av 200.000. Så det er dyrt om man driter seg ut.
MotorViagra Skrevet November 10, 2009 Skrevet November 10, 2009 Dvs da vis trådstarter blir huket inn kan han risikere å betale ca 6300kr (+/-) i avgifter siden bilen ikke har vært i landet i 10 år ennå før i februar 2010.. Etter februar, er det ingen hk avgift.
MotorViagra Skrevet November 10, 2009 Skrevet November 10, 2009 Du får hk avgift jo. Fremtil bilen har vært her i ti år får du det. Avgiften går ned for hvert år den nærmer seg ti. Min ene bil har vært her i fire år. Om jeg øker effekten med ca. 135hk kommer avgiftsboten på i underkant av 200.000. Så det er dyrt om man driter seg ut. 200.000 er vel litt drøyt siden du har 4 år bruksfradrag på den.. det tilsvarer jo da ca at du må betale 60% +/- .. Og hk avgiften er jo ikke flere tusen kr på 100% men ca 1000kr. (husker ikke eksakt beløp) 60% ca av 1000kr det er jo 600kr så ganger du 600 med 135hk Det er da 81000kr +/- Dette er info jeg fikk ved å ta en tlf til tollvesenet når denne skremmens rulla kom i trondheim
Bimmerlars Skrevet November 10, 2009 Skrevet November 10, 2009 Hmm, det var rart. Jeg snakket også med tollvesenet. Trodde ganske sikkert hk avgiften hadde økt betraktelig fra den gang den var rundt tusen lappen pr. hest. Virka jo sånn på den regninga jeg ble forespeilet.
E36Cab1 Skrevet November 10, 2009 Skrevet November 10, 2009 Du får hk avgift jo. Fremtil bilen har vært her i ti år får du det. Avgiften går ned for hvert år den nærmer seg ti. Min ene bil har vært her i fire år. Om jeg øker effekten med ca. 135hk kommer avgiftsboten på i underkant av 200.000. Så det er dyrt om man driter seg ut. Misforstod trådstarter litt sikkert,antok at han mente om han fikk hk avgift viss han vart stoppa etter 2010,alså når bilen var 10 år i Norge. Så ja,stoppes han før risikerer han dette,men som Viagra'n sier,så er det vel noe fradrag inne i bildet,nett som det er på varebiler som minker i avgift ettersom tida går mht å montere seter.
Hopen Skrevet November 10, 2009 Forfatter Skrevet November 10, 2009 Ok, men da går det bra visst jeg passer meg fram til bilen har vært i landet i 10år. Men siden motorvolum er økt, vil ikke det by på noe problemer?
Bimmerlars Skrevet November 10, 2009 Skrevet November 10, 2009 Du blir avskilta, eller i beste fall får mangellapp. Også får du avgiftskrav på økt effekt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå