MGundersen Skrevet Desember 10, 2009 Skrevet Desember 10, 2009 Hei Jeg må desverre spørre igjen, jeg får en utrolig irriterende lyd i bilen når jeg kjører. Det virker som det kommer under førersetet, når jeg kjenner med handen så er det et rør som slår ganske kraftig. Dette røret kommer ifra hyd. pumpe så vidt jeg forstår. Røret som ligger opptil pumpen er skiftet til en gummislange, vet ikke om dette har vert et forsøk på å dempe videreføring av vibrasjonen. Skikkelig ille er det ifra 2000rpm og litt over.. Kjører jeg den litt høyere så demper den seg litt igjen. Noen som har hatt samme problem? Lyden er nesten ikke tilstede når jeg ruser den i fri. Takker for svar!
MGundersen Skrevet Desember 10, 2009 Forfatter Skrevet Desember 10, 2009 peder87 skrev: opphengslager på mellomaksel kansje Tenke kanskje det kan være noe slikt også, men sitter kardangen i opphengslagret? Aldri byttet noe på drivverk før, men det er en stor mulighet for at det kan være slitt, tippet 340 000 km idag.
peder87 Skrevet Desember 10, 2009 Skrevet Desember 10, 2009 dette opphenget sitter mellom girkassen og diffrensialen og holder akslingen oppe og er laget av gummi med et kulelager i.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå