Silverboy Skrevet Desember 31, 2009 Skrevet Desember 31, 2009 Har satt inn Zf M3 / 328 kasse i E30'n, og skal ha inn mellomakselen / kardangen, som er en M3 kardang (skal jo være samme som 328 men med 6 bolts knute bakerst). Problemet er lageret på midten. Det havner ca 2cm for langt bak i forhold til festehullene i karosseriet. Støttelageret tok iofs i karosseriet, men tok å kappet bort "støttestagene" intill videre for å få det langt nok opp, men som sagt kommer det for langt bak. Vet det er vanlig å bruke E30 støttelager, men trodde jo umiddelbart at det var pga at det tok i karosseriet, men løser det også problemet med at det sitter for langt bak? Har ikke E30 lager å teste med, så må i så fall bestille opp ett, men er jo ikke noe poeng om det ikke løser problemet..
Silverboy Skrevet Desember 31, 2009 Forfatter Skrevet Desember 31, 2009 Aha, så det er helt normalt at et E36 lager som står riktig vei havner 2cm for langt bak? Sto også å tittet på om det skulle hjelpe å snu det bak fram, men da så det ut til å bli enda værre.. men med E30 lager så blir altså saken løst?
Silverboy Skrevet Desember 31, 2009 Forfatter Skrevet Desember 31, 2009 Tusen hjertlig Da blir det å bestille nytt lager på mandag.. jævlig dumt å gi fra seg org kardangen før jeg skulle montere denne med andre ord
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå