Gå til innhold

1" oljeretur i bunnpanna, hvordan få 1" ut fra turbo?


Anbefalte innlegg

Skrevet

tenkte på restriktor som ofte sitter ved trykkmålerhullet. Altså i støpen f.eks.. som bare slipper igjennom nok til føleren.

Skrevet

er det ikke bare å gjøre som fungerer for alle andre, inn fra oljetrykksføler, evt lag en adapter så du får plass til en ekstra måler og det man ønsker.

er det topp montert på m20 bør du brke rør s ådu kommer ned et stykke pga klaring til varm eksos, ingen prob å gå opp i dim for å gå inn til bunnpanne, få det åpnestmulig om returen går inn under oljenivå som nevnt

Skrevet

På f.eks e36 med nedover montert turbo, og attpåtil stor turbo må man passe på at man har en grov retur, ettersom turboen blir liggende såvidt over oljenivå i bunnpanna. På m20 med toppmontert er det ikke så viktig, etter som man har bra høyde, så røret vil aldri bli fullt, med det resultat at turboen kan trykke ut tetningene på sikt. Dette gjelder såklart ikke om man bruker et 4mm rør eller lignende som retur-rør. returen skal være såpass at det ikke blir noe motstand.

Hva gjelder trykksiden på en turbo så bør ikke slangen/røret ha en større innvendig diameter på mer enn 3-4mm, ettersom for mye olje virker inn på responsen. Dette har vært utprøvd i hytt og pine av folk som driver med dette daglig, så diskusjon er unødvendig.

mvh

Joachim

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...