Gå til innhold

Spørsmål (hjelp), bytte av hovedtermostat E61 525d ???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei :D

Jeg står ikveld og skal skifte hovedtermostat + AGR termostat på min E61, 525tda 2004. Men har stoppet opp da det kan se ut som om avgasskjøler "for automatgeat" først må bort, se del nr 1 her http://nettbutikk.gsbildeler.no/openIma ... /26085.gif

Er det noen der ute som har skiftet termostaten uten å demontere denne avgasskjøleren? Er redd for å løsne denne da jeg mangler pakninger mot manifold mm.

mvh Reno

Skrevet

Mener du mellom denne avgasskjøleren av stål og manifold? Det er her jeg er usikker samt i rørkoblingene i andre enden av denne boksen som går med stålrør inn mot innsug..

Skrevet

når du har løsna slangeklemma ved innsug så er denne laus ingen pakning der. og to stk torx skruer til manifoil ingen pakninger der. ja mener avgasskjøleren..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...