540 Skrevet April 12, 2010 Skrevet April 12, 2010 Tenkte jeg skulle senke Bimmern men har Nivåregulering bak , Hvordan senker man Biler med nivreg ? og kan alle gjøre dette ? Og Kan jeg senke bilen foran mer enn 30mm hvis jeg har Bilsteindempere(Gultype) foran ?
Kenni Skrevet April 12, 2010 Skrevet April 12, 2010 Du må nok levere den inn på verksted for at det skal bli gjort riktig. Vet ikke hva de gjør, men tror de tapper ut luft og gjør slik at systemet ike fyller over det som er angitt. Men har hørt at mekonomen tar ca.2000,- for jobben.
Gjest Skrevet April 12, 2010 Skrevet April 12, 2010 eller så kan du komme en tur til Rena jeg har originalt bmw diagnose utstyr, og har tidligere jobbet hos bmw. Gir deg halv pris av det som er nevnt her når det gjelder senking ville jeg ikke senket den mer enn 30mm.. blir vel lav da, og du får ikke nor bedre kjøreegenskaper.. bare kort fjæringsveg..
540 Skrevet April 12, 2010 Forfatter Skrevet April 12, 2010 Tar meg en tur til Rena jeg Senker du den med diagnose greienne da eller ? Når Tar du på deg oppdraget mr e34_525tds
Gjest Skrevet April 13, 2010 Skrevet April 13, 2010 Flott ja man bruker testeren for å korrigere hvilken høyde som er "riktig". i kveld passer det veldig greit, eller en eller annen kveld denne uka. gi meg en lyd på 954 18 565 har du senket bilen foran allerede?
540 Skrevet April 13, 2010 Forfatter Skrevet April 13, 2010 Gull kan ikke i kveld ,men i morgen kveld kan jeg. Har ikke senket den foran enda .Har bestilt 35 mm fjærer men de er ikke kommet enda: Kansje du Tar på deg og skifte fjærer for meg kansje oxo !??
Gjest Skrevet April 13, 2010 Skrevet April 13, 2010 i utgangspunktet kan jeg gjerne skifte fjærer også, med forbehold om tid. Kom innom i morgen kveld så skal jeg ta å justere bak hvertfall, så kan vi snakkes og se på når du evt får fjærene.
Bjølle Skrevet April 13, 2010 Skrevet April 13, 2010 Jeg har senket min E39 Touring 40mm foran og 20mm bak. Bilstein dempere fra GS både foran og bak. Senket 20mm bak på verksted, som kostet 800 kr. Slik jeg forstår det er dette kun en innstilling i hjernen man endrer. Konklusjon: Fantastiske kjøreegenskaper over 80 km/t, og føles som en go-cart i svingene. Bakdelen er at i lavere fart på dårlige småveier rister det i overkant mye. Men godfølelsen i høyere hastigheter oppveier disse ulempene. Anbefales varmt!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå