ØrjanHøyvik Skrevet Mai 23, 2010 Skrevet Mai 23, 2010 Hei var ute og kjørte isted og plutsli døde bilen. stein dau, etter litt om og men finne eg ut at diesel pumpa ikke går. og er ei sikring som har gått to ganger etter eg skifta den. men det da eg lure på, eg skulle ha vist alle forbindelser til diesel pumpa, pedalen? er den koblet til noe elektrisk som kan gi kortslutning. kan det være diesel pumpa som er tatt kvelden ? er veldi avhengi av bil. og den skulle vært oppe og gå på mandan. noen som kan hjelpe meg med litt rett leiing ?q
ØrjanHøyvik Skrevet Mai 23, 2010 Forfatter Skrevet Mai 23, 2010 den har blitt byttet av forige eiger for en stund siden. 2-3 år siden. det er den som ikke gir fra seg lyd. den skal jo lage lyd når eg slår på tenninga, og det gjør den ikke lengre.
Tore Diesel Skrevet Mai 23, 2010 Skrevet Mai 23, 2010 Da denne pumpa har rykte for seg å ryke, så tror jeg at jeg hadde satsa på at den er synderen. Mye diesel igjen på tanken foresten? Mindre enn kvart?
ØrjanHøyvik Skrevet Mai 23, 2010 Forfatter Skrevet Mai 23, 2010 lampen begynnte nett og lyse og ser du og måleren oppførte seg veldi merkeli. av og til halv tank så sank den ned og en gang kvart og da sank den faktisk helt til bunns.
ØrjanHøyvik Skrevet Mai 23, 2010 Forfatter Skrevet Mai 23, 2010 men pleie det og ryke sikringer når pumpa har gidd seg da?
Tore Diesel Skrevet Mai 23, 2010 Skrevet Mai 23, 2010 Da tror jeg virkelig at det er hjelpepumpa i tanken som er årsaken!
Rumenimu Skrevet Mai 23, 2010 Skrevet Mai 23, 2010 jeg hadde en 318TDS som plutselig stoppa for meg.. og kunne ikke fatte hvorfor, drev og lurte på pumper osv men var faktisk bare og fylle opp tanken med diesel så var vel full i kondens.. fyll på Westfrost, dyserens og fulltank så går nok bilen som ei kule att =)
Rumenimu Skrevet Mai 24, 2010 Skrevet Mai 24, 2010 ohh da blir det verre.. sjekke om den får støm da.. er det pumpa i motorrommet eller den i tanken da?
ØrjanHøyvik Skrevet Mai 24, 2010 Forfatter Skrevet Mai 24, 2010 tok av og på kontakten målte litt på pumpa i tanken og slo på tenninga, der plutsli begynnte den og surre. og kinna litt og gassa mye. og der plutsli vart det start i ho Takk for raske svar. trur det bare var litt kondens og dritt i kontakten.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå