Jump to content

Recommended Posts

Posted

Min Z3 1.9 M44 oppfører seg snodig. Av og til kutter den tenninga 0,5sek. Dette skjer typisk i høyresvinger som tas litt hardt og med noe høyt turtall, hvorfor? Kjørte 450km i dag og da kutta den to ggr. Når dette skjer settes også antispinnalarmen, den oransje i midten. Det er neppe 12V kutt, for slike ting som kjørecomputeren resettes ikke og stereoen forblir på. Så jeg tror det er en svak coil eller noe slikt, men hvorfor i huleste som regel bare i høyresvinger?

Posted
Har du prøvd & slå av antispinn (bare for & sjekke at det ikke er den som roter det til).

Nei, bra tips! Skal prøve å kjøre samme sving noen ggr med og uten aktivert DSC/ASC.

Jeg har mistanke om kødd med "Lateral Movment Sensor".

Får snart Sw og HW fra Carsoft til å ta ut feilkoder, slette alarmer, live view mm, så da burde jeg finne ut mere, men alikevel, tips er bra!

BTW: Bethley Publishers, har en meget bra Service Manual til min Z3, men om det hjelper meg nok, gjennstår jo og se..heh

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...