Bimmers525 Skrevet Juli 27, 2010 Skrevet Juli 27, 2010 Hei. Noen som har byttet bærearmer på e34 tidligere? Lurer litt på hvor mye jobb dette er. Må vel av med styrestag og kasterstaget for å få gjort lettest mulig. Styrestaget er en smal sak, men hva med resten, evt hvordan er enkleste måten å gå frem på?
kje Skrevet Juli 27, 2010 Skrevet Juli 27, 2010 Hei. La styrestag og kasterstag være i fred du Løsne de tre boltene i bunnen av fjærbeinet og vips kommer du til mutteren som holder kuleleddet til bærearmen på plass. Skru ut den og slå noen slag med hammer RUNDT der bærearmsbolten nå står uten mutter, og plutselig deiser armen ned...! Så er det bare å skru ut gjennomgangsbolten i bakkant av bærearmen. Montering skjer i omvendt rekkefølge... Tildragningsmoment finner du i skruboka (ikke dra til for hardt).
Bimmers525 Skrevet Juli 27, 2010 Forfatter Skrevet Juli 27, 2010 Noen som kan si ca hvor lang tid det tar pr side? Men sitter vel en kon på kulen, nok med noen hammerslag? trenger ikke avdrager evt kiler for å få den ut?
kje Skrevet Juli 27, 2010 Skrevet Juli 27, 2010 Regn ca en time før bilen er jekket opp til den er nede igjen. Det er ikke noe vanskelig arbeid... Husk at du bør skifte begge sider samtidig! Du kan prøve med "gaffel" også, men min erfaring sier at noen bestemte slag rundt er mest vellykket.
Bimmers525 Skrevet Juli 27, 2010 Forfatter Skrevet Juli 27, 2010 Takk for hjelp. Sikkrt nesten like greit som å bytte endeleddene virker det som da.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå