verticalescape Skrevet September 21, 2010 Skrevet September 21, 2010 God kveld. Har overslag på coilene på min m50b28 (ref: http://bimmers.no/forum/viewtopic.php?f=1&t=159972&start=15) Har prøvd andre coiler i dag, som jeg vet virker som de skal. Har også målt jording, og lagt en ekstra jordingskabel mellom motor og kaross. Hvor kan feilen ligge?
verticalescape Skrevet September 22, 2010 Forfatter Skrevet September 22, 2010 Er det virkelig ingen som har peiling?
baremats91 Skrevet September 23, 2010 Skrevet September 23, 2010 er egentlig ingen spesiell grunn til overslag, dette er noe som skjer absolutt alle biler. coiler kan vell gå under slitasjedel og når de blir dårlige så får dem overslag og må byttes, så trenger ikke bekymre deg for at det er noe feil da dette er helt vanlig på bensinmotorer med innsprut og coiler
verticalescape Skrevet September 23, 2010 Forfatter Skrevet September 23, 2010 er egentlig ingen spesiell grunn til overslag, dette er noe som skjer absolutt alle biler. coiler kan vell gå under slitasjedel og når de blir dårlige så får dem overslag og må byttes, så trenger ikke bekymre deg for at det er noe feil da dette er helt vanlig på bensinmotorer med innsprut og coiler Men det ER jo en feil, siden de andre coilene jeg prøvde kommer fra 525en som jeg kjører til daglig, ingen overslag på den bilen, men i e30`a var det overslag med de coilene også...
baremats91 Skrevet September 23, 2010 Skrevet September 23, 2010 du fikk overslag med de "nye" coilene også? og på samme sylindre som de gamle hadde fått overslag?
verticalescape Skrevet September 23, 2010 Forfatter Skrevet September 23, 2010 Mulig det er på alle coilene, er ikke helt sikker. Er ikke sånn at det gnistrer hele tiden, men sporadisk.. Er ihvertfall overslag på coil nr 2, 3 og 6. Fikk overslag med de coilene fra 525en ja, og de funker gull i e34`a.
RaymondJ Skrevet September 23, 2010 Skrevet September 23, 2010 Du hadde byttet plugger også, ikke sant? Har vært borti at de "skruene" som sitter på toppen av pluggene ikke har vært skrudd skikkelig fast, og fhar ført til varmgang og overslag. Ellers er det jo viktig at det er tørt og rent langs pluggene og rundt der. Ser du HVOR det slår over?
verticalescape Skrevet September 24, 2010 Forfatter Skrevet September 24, 2010 Er nye plugger ja, skal sjekke at toppen på pluggen er skrudd fast, men regner med at den er det. Er tørt og rent overalt, ser nytt ut Klarer ikke å se nøyaktig hvor den er overslag, ser det kun når det er helt mørkt. Kan se ut som det er mellom den gummihylsa på coilen, til gods på toppen. De gummihylsene er også i fin stand, målt og kontrollert.
verticalescape Skrevet Oktober 15, 2010 Forfatter Skrevet Oktober 15, 2010 Bump. Ingen som vet om flere ting jeg kan sjekke?
RaymondJ Skrevet Oktober 15, 2010 Skrevet Oktober 15, 2010 Går ikke bilen som den skal? Har vært borti at man har sett overslag når det er mørkt, men motoren alikevel gå som den skal. Men da har det bare vært små svake overslag, tror ikke det nødvendigvis må bety at det er noe feil. HØRER du det slår over?
verticalescape Skrevet Oktober 15, 2010 Forfatter Skrevet Oktober 15, 2010 Ser at det er overslag, og motoren går ikke rent i det hele tatt.
Julianv Skrevet Oktober 15, 2010 Skrevet Oktober 15, 2010 Bytt de gummisakene nederst. Det var iallefall problemet jeg hadde. Kunne ikke se noen skader, men visst var det det.
verticalescape Skrevet Oktober 19, 2010 Forfatter Skrevet Oktober 19, 2010 De er nok ikke problemet, siden det er overslag med de andre coilene jeg prøvde.. Og de fungerer jo helt fint på femmeren..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå