E30Frelst Skrevet September 30, 2010 Skrevet September 30, 2010 Hentet onsdag, en E30 325ix 87 modell med ettermontert Defa. Jeg startet bilen og kjørte den helt fra Ski til Elverum, men DER stoppa jeg.. Jeg bytta plugger og feilsøkte, og kom fram til at bilen ikke fikk gnist, og det stemte. Men i dag har jeg feilsøkt og prøvd til den store gullmedaljen uten håp. Jeg hadde 4 ting jeg trodde det kunne være. 1. At Defa-alarmen sin startsperre slo inn og ikke ville la bilen starte. Men jeg fant ut ved og tyvkoble den at den var det ikke. 2. At coilen var gåen. Den var det heller ikke, fordi jeg prøvde og bytte over ifra en annen motor uten hell. 3. At svinghjulsensorene ikke ville få signaler pga skitt. Har tatt de ut og renset de, men uten hell. Men jeg mistenker fortsatt at det er de som gjør at jeg ikke får starte, må nesten skaffe et voltmeter og måle ohm'n. 4. At hjernen kanskje bare hadde barnesykdom, og at ved og dra kontaktstikk inn og ut ett par ganger ville det gå. Det gjorde det ikke.. Dagens oppsumering er: Motor får hverken gnist eller bensin... What to do ??
Tom K Skrevet Oktober 1, 2010 Skrevet Oktober 1, 2010 Høres ut som startsperre dette her, gamle Defa alarmer er noe forbannet dritt, hadde mange jobber med dette når jeg jobbet for Falck.
E30Frelst Skrevet Oktober 1, 2010 Forfatter Skrevet Oktober 1, 2010 hehe, jeg tyvkoblet alarmen i går og det funka heller ikke Jeg tror det er triggerfølerne, men har ikke fått tak i ett voltmeter!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå