Gå til innhold

Hva en Turbosmart ultragate 38mm flower til?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor langt er et tau? Kommer an på en haug med ting. Motor, kammer, grenrør, turbo, osv.... Har du en turbo som max'er på 500hk f.eks....? Men en 38mm skal ikke normalt sett være noe problem til den effekten, men som sagt, mye som spiller inn. Har du et grenrør med et uttak til wg som er laga med dårlig flow, lange tynne rør osv, så er det ikke sikkert du greier å regulerer ladetrykket med en 60mm engang.

Skrevet

Fra ende til ende.

Er klar over det er forskjellige factorer som spiller inn, men en plass går det en max grense.

Motor spec er: porta M50b28 vanos, org kammer, bf98, ikke noe ideelt grenrør, wg røret står 110 grader på.

Garret 3076bb med 0.82 avg. hus, står vell oppført til 500hk, men gik samt div andre har trua på mer.

Skrevet

Var vel forsåvidt ikke akkurat største turboen i verden du har tenkt å kjøre med heller da.... men det får da være opp til deg:) Tror den kan bli trang i eksosen på en motor med såpass volum. Men det kunne vært arti å se/høre åssen det funker. :)

Skrevet

Enig, så går heller bare for en 44mm med en gang. Å stå i benken for å få besked om at man kanskje må rusle hjem "tomhendt" er ikke helt det store det heller. Takk for svar Joachim.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...