m-alpin Skrevet Januar 20, 2011 Skrevet Januar 20, 2011 Intro Har en 99mod 520iat,altså m52b20. Det har seg sånn at denne lekker kjølevæske en eller annen plass men har ikke lokalisert det ennå da det er kaldt ute men ser tydelig dam der bilen har stått,men lekasjen har blitt større etter hvert!! Spm 1: etter jeg hadde stoppet bilen i dag åpnet jeg panser å hørte en svak "suselyd" å fant ut at dette kom fra lokket på kjølevæsketanken. Akkurat som om den sugde luft,er det normalt?? Spm2: noen vanlig plass det lekker på disse?
t.tharaldsen Skrevet Januar 20, 2011 Skrevet Januar 20, 2011 er ikke helt sikker men tror det er en pakning eller o-ring i topplokket der. du kan jo se etter så finner du kansje feilen
m-alpin Skrevet Januar 21, 2011 Forfatter Skrevet Januar 21, 2011 noen andre som kan svare på om lokket skal være sånn?
Mikael-B Skrevet Januar 21, 2011 Skrevet Januar 21, 2011 Det skal ikke suge inn gjennom lokket, det skal være trykk der. Skal være en o-ring på lokket også. Har sett mange radiatorer lekker mellom eksp.tanken og selve radiatoren. Har også sett at lufteskruene og termostathuset er dårlige. Enkleste måten å sjekke det hvis du ikke har tilgang på bukk/verksted selv, er å kjøre den på et verksted å ta en trykktest av kjølesystemet. Da ser man lett hvor lekkasjen(e) er.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå