bjørn vidar Skrevet Februar 21, 2011 Skrevet Februar 21, 2011 hei har en m50b25 m/turbo. tipper rundt ca 260-280hk m20 svinghjul-4 puck sinter lamell-Sachs 618 trykkplate ALT er helt nytt er det normalt at sinterlamellen ikke vil ta orndtlig takk etter girskift? hvis jeg tar raske giringer bare slurer det. Kjører jeg normalt og slipper clutchen helt ut før jeg begynner å gi gass på nytt så slurer den ikke.
brunsame Skrevet Februar 21, 2011 Skrevet Februar 21, 2011 Nei dette er ikkje normalt.. denne clutchen skal hugge til.. noe må vær feil montert eller noe:S er jo mange som kjører 700 hk ++ på disse clutchene!
bjørn vidar Skrevet Februar 23, 2011 Forfatter Skrevet Februar 23, 2011 ja skjønner. Men tror ikke noe er feilmontert. har vært ute flere ganger. hadde først orginalt, når det slurte, putta jeg inn sinterlamellen. Kjørte en tur. fant ut at den fortsett slurte. så da bestilte jeg trykkplate også. slurer fortsatt. Har vært lik hele tiden. slurer bare etter girskift. Kan svinghjul være ødelagt? er ikke slurt mye på, og det ser fint ut.
Joachim_M5 Skrevet Februar 23, 2011 Skrevet Februar 23, 2011 lufta kløtsjen etter at du bytta lamell? Hvis du har utslitt lamell, bytter til ny og ikke lufter ( nok med et pump) så kan du få det resultatet at utløserlageret ligger å trykker litt på trykkplata. Har vært borti det på en M5.
S.Hafsmo Skrevet Februar 23, 2011 Skrevet Februar 23, 2011 tar vel litt tid før en ny clutch tilpasser seg et brukt svinghjul, de fleste anbefaler at du planer svinghjulet før du monterer ny lamell på det.
brunsame Skrevet Februar 24, 2011 Skrevet Februar 24, 2011 Trenger jo ikkje å plane sving hjulet med mindre det går fått slite spor etter naglene på clutch plata? Har mer trua på at du på pumpe ut litt veske. Om beholderen er helt full vill d jo vær trykk på sylinderen.
Morty999 Skrevet Februar 24, 2011 Skrevet Februar 24, 2011 trenger ikke lufte ette r¨ha byttet clutch.. og er det luft i den vil den ikke løse ut.. så luft lager bare problemer motsatt vei..
Ullsokk Skrevet Februar 24, 2011 Skrevet Februar 24, 2011 Kjøp ny slavesylinder, og luft systemet godt
bjørn vidar Skrevet Februar 27, 2011 Forfatter Skrevet Februar 27, 2011 var kommet noen gode forslag her nå. men bare for å spør litt ekstra. åssen kan slavesylinderen gjøre at den slurer?
|Ole| Skrevet Februar 27, 2011 Skrevet Februar 27, 2011 var kommet noen gode forslag her nå. men bare for å spør litt ekstra. åssen kan slavesylinderen gjøre at den slurer? Ein kompiss hadde samme problemet, da var det stempelet som gjekk utruleg treigt, virka som om det ikkje fekk smøring eller lignande...
bjørn vidar Skrevet Mars 2, 2011 Forfatter Skrevet Mars 2, 2011 ok. det hørtes litt fonuftig ut egentlig.
325ti Skrevet Mars 3, 2011 Skrevet Mars 3, 2011 Tipper du aordner det om du river ut svinghjulet og dreier det plant.
S.Hafsmo Skrevet Mars 3, 2011 Skrevet Mars 3, 2011 Hvor lang tid brukte du på innkjøringen av den nye clutchen?
MotorViagra Skrevet Mars 3, 2011 Skrevet Mars 3, 2011 Jeg holder en finger på slavesylynder som slipper trykket på trykkplata ut sakte. Når du da gir på har ikke trykkplata fult trykk på lamellen og den slurer, og når den slurer under pådrag skal det ganske mye til for at den skal få tak igjen. Har satt på sinterlamell på mange VELDIG ujenve svinghjul, har ikke opplevd at den slurer for det. Å Ødelegge et m20 svinghjul skal mye til, dette er ikke noe dobbelmasse svinhjul som er vanelig at går i stykker. Skal du klare å ødelegge et m20 svinghjul skal det mye til, F.eks Veldig dype riper som igjen kan fikses enkelt ved å sette det i dreibenken og friske dette opp litt. Og med 618 plate i tillegg skal ikke denne slure ved ca antall hk som du oppgir.. Nei her er det noe som ikke frier ut 100% med en gang. Er 99% sikker på at det ikke har noe med svinghjul, eller selve clutchen å gjøre. Hadde du montert dette feil, så hadde det vært helt andre symptoner ute å går. Enten utløserlager som går utrolig tregt, eller armen som presser utløserlager eller slavesylynder er problemet her
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå