Gå til innhold

318tds viftereim og reimdemper - påskekrise


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har store problemer med å få montert demperen til veiftereima mi og uten den blir det vanskelig å komme seg hjem til påske :) I ukomprimert tilstand er demperen for lang til at jeg klarer å få entret festeboltene og den er for hard til å komprimere for hånd. Noen som har noen tips ? antar at jeg må få slakket av viftreima på et eller annet vis, slik at "vogga" demperen er festet i kommer langt nok ned til at jeg får montert demperen.

All hjelp mottas med stor takk !:)

Skrevet

jeg satte en !stor! skrutrekker i mellom hjulene og for å komprimere strammeren:) pass på at ikke den armen knekker. det skjedde meg

Skrevet

Aha..hadde i utgangspunktet tenkt å unngå bruk av vold, men er det ikke andre muligheter må man jo bare gjøre det som funker :) det virker jo som en noe primitiv løsning, kan ikke være meningen at det skal gjøres slik..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...