burnout18 Skrevet Juni 23, 2011 Skrevet Juni 23, 2011 Har akkurat skiftet vannpumpe på min 97-mod 520i. og lufta 4 ganger nå. går ca 1 dag så blir den varm igjen. så er det å lufte så blir den bra igjen en stund. termostaten vel? Takk for alle svar.
DJB88 Skrevet Juni 23, 2011 Skrevet Juni 23, 2011 hender disse er forferdelig å lufte. har du varm slange oppe og nede på radiator? BMW er ganske ømfitelig på både for mye og forlite vann.
burnout18 Skrevet Juni 23, 2011 Forfatter Skrevet Juni 23, 2011 hender disse er forferdelig å lufte. har du varm slange oppe og nede på radiator? BMW er ganske ømfitelig på både for mye og forlite vann. Slange nede og ja.
jolly Skrevet Juni 23, 2011 Skrevet Juni 23, 2011 Ikke vanskelig å lufte...men du har en lekkasje en plass. Som et tips til andre som leser...Om en går i gang med skift av vannpumpe , skift samtidig termostat og termostathus.Koster 500.- ekstra. PÅ grensa til å anbefale skift av ekspansjonstank også hvis den er eldre enn 1999. Jo flere ganger den går varm, jo nærmere er du et skifte av den..Det svakeste punktet i hele kjølesystemet til e39 når du får for høy trykk flere ganger...ente så buler den på midten og lekker i bunn , eller så får du en slitasje sprekk i flensen so gar ned til kjølevannsensoer i bunnen av tanken.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå