Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

heihei, jeg har bytta topp på m50b20, så har jeg skrudd det fra verandre igjen å opp igjen...(registeret altså) for den starter fort, så smeller det litt i manifoilen og fusker så smeller det litt igjen å sånn fortsetter det til den dør... noen tips?:P å ja dette er en sånnen vanos drit:P

Skrevet
m50b20 har ikke vanos.

Har du montert treiger hjulet til kam sensoren etter flyttet over kammer?

les innlegget til trådstarter, der sier han det er en vanos motor ;)

Skrevet
m50b20 har ikke vanos.

Har du montert treiger hjulet til kam sensoren etter flyttet over kammer?

les innlegget til trådstarter, der sier han det er en vanos motor ;)

Da må det var en m50TUb20 motor så lenge ikke det er en m52b20

Har du lest ut feilmelding?

Skrevet

da er det en m50tub20, nei har ikke fått tatt å skjekka feilmeldinger, da må jeg på et verksted:P å det er dyrt.. er vell ingen i østfold som kunne gitt meg litt hjelp? få den til å gå optimalt..?:)

Skrevet

ja noe sånt jah! :D f.eks når den går litt over 3000, så smeller det litt til den dauer ned til under 2000, så går den opp igjen så dauer den..... :(

Skrevet

høres ut som du ikke har fått camakslingen helt i possisjon. eller register kjedet har hoppet over et hakk..

da vil den fuske å smelle , er veldi viktig å få disse ordentlig i possisjon eller så kan ventilene dine treffe stempelet og du raser motorn..

hadde moptoren bare gått på 4 sylyndere så vil den også fuske som fan og vanskelig å få turtall, men da vil det vel ikke smelle..

så jeg holder en knapp på feil instilt kamakslinger..

kamakslingene vil vri seg smått når du skrur skålene som holder kammen på plass. hvis du ikke har en "camshaft alignment tool " som holder dem på plass

fins en link på youtube som viser ossen du ska sette det sammen igjen..

har gjort sånt før ,men correkt me if im wrong

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...