bmw26sør Skrevet August 25, 2011 Skrevet August 25, 2011 Hei,jeg må bytte diff på bilen min. Jeg har skrudd en del, men har aldri byttet diff før. Noen eksperter som kan forklare fort å galt hva som må løsnes å demonteres? F.eks må jeg løsne hele bakstilling, eller nok å dra ut stikkakslene å løsne de boltene som er synlinge fester på diffen? På forhånd takk.
Brian Skrevet August 25, 2011 Skrevet August 25, 2011 Må av med mellomaksling og stikkakslinger. Mellomakslingen sier seg selv hvor den er skrudd, stikkakslingene løsner du ved å skru ut torx'ene på diffen. Har ikke skrudd på så mange differ selv, så det kan hende det er litt forskjellig, vil anta at det kansje er noe ekstra feste på 2,5l diff og større muligens. På min diff, som er ganske liten (aner ikke hvilken det er siden forrige eier byttet), så sitter den med tre bolter. To bak og en foran. Løsne dette og så skal den være ganske fri. Husk å koble fra kontakten bak også, fort å glemme av. Men begynner du å skru ser du hva som må av for å få den ut.
bmw26sør Skrevet August 25, 2011 Forfatter Skrevet August 25, 2011 takk for godt svar.dette er en 320i. Vet du om det er samme mellomaksel på automat 316/318 , som på 320i manuel?
Brian Skrevet August 25, 2011 Skrevet August 25, 2011 LItt usikker, men jeg tror de er litt forskjellige da jeg kan se for meg at aut. kassa er litt større. Men det får noen bekrefte/avkrefte da jeg ikke har sjekka selv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå