Gå til innhold

M20B25 lader ikke! Skiftet dynamo og alt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Fikk ett problem med at dynamoen ikke ladet, datt bare rett ned på 7-8 volt etter at den sto på tomgang i maks ti sekunder, tenkte selfølgelig at det var dynamoen, byttet den til en splitter ny en som jeg VEET fungerer. Men uten noe hell? Så er det en slik liten modul som sitter på en pole på dynamoen, sto ihvertfall på den gamle, satte denne over også. Men fortsatt så ble det det samme, stoppa bare å ladet ikke i heletatt. så prøvde jeg bare å nappe den ut, da fikk jeg plutselig nesten 14 volt på tomgang, men så skulle jeg stoppe og starte igjen, så var det akkurat samme problemet? må være dårlig kontakt eller dårlig jording en plass? Men finner det faan ikke ut? Er det noe rele som går på dette en plass? Kan være det, er det samma releet som går på starteren kanskje?

Skrevet

Er det to metalltapper på den modulen som stikker ut? Da er det spenningsregualtoren du snakker om.

Hvis de tappene er slitt så får de ikke kontakt med dynamoen, altså vil den ikke lade.

Er ikke sikkert den gamle dynamoen var gåen, bare slitte børster på spenningsregulatoren. Har byttet flere sånne med hell ;)

Skrevet

Okei , men dynamoen var ny og den var bra :D Men fant ut feilen, bare dårlig kontakt på noen releer og sikringer, så kom den plutselig igjen å ladet normalt :D

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...