Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Skulle ut å handle litt mat nå og kommer ca 200m så går automatkassa i nødmodus. Skrur av tenning, starter opp og kjører litt for så gå i nødmodus igjen.

Gjelder 523iat E39 99 mod med tiptronickasse gått 240000km

Noen som vet hva det kan være ?

Tok motorvask på den i går,men det er ikke no elekronikk til automatkassa der som jeg kan prøve å blåse rein ?

Skrevet

Ja sant det :) Men bare så rart at den oppfører seg normalt litt for så gå i nødmodus. Var en son mente at det var kassa som var gåen :P så blir i verstefal å måtte ovenfor kassa.

Skrevet

Hei

Vil anta at "hjernen" til automatkassen ligger i motorrommet på din bil og du har tatt motorvask og fått problemer etter dette så er det vell en sammenheng med at det er kommet fukt til elektronikken. Anbefaler at du setter bilen inn en plass og får blåst varmluft inn i motorrommet slik at alt blir tørt, deretter prøve en ny kjøretur. Dersom det er noen lokk eller deksel som kan åpnes så gjør gjerne det under tørkingen.

Motorvask er egentlig noe d..... for elektronikken.

Skrevet
Ja sant det :) Men bare så rart at den oppfører seg normalt litt for så gå i nødmodus. Var en son mente at det var kassa som var gåen :P så blir i verstefal å måtte ovenfor kassa.

men er kassa gåen så kommer du vel ingen vei skulle man tro.. samme som å tro at motoren har tatt kvelden fordi motorlampa lyser..:) har selv hatt prob med mi kasse. da gikk den i nødmodus av og til i begunnelsen og konstant etterhvert.. kom et dunk så gikk den i nødprogram.. da var det turtallstelleren inne i kassa som hadde streiket.. det kom tydelig frem av en diagnose..

noe også mange foreslår ved automat problemer er olje og filterskift på kassa..

får håpe du kommer til bunns i dette da...:)

Skrevet

Kæssæ fungert helt fint fram til det her skjedde. Høres litt likt ut som på vår. Alt virker helt fint til man for litt turtall, for så komme et lite dunk å gå i nødmodus.

Skrevet

Battri lampa lyser tre sek samtidig som den lampa begynner å lyse.

Første gang dette skjedde i går så lyste alle feil lamper.

Nå lyser både batterilampa, ladelampa, automatkasselampa + at klimaanlegget slo seg av.

Stoppa den og starte den så lyser ingenting, gir gass så den kommer over 1500rpm så tenner samme lysene igjen. Abs og asc lampene kommer å går litt når man ruser motor litt.

Hærlig når sånt skjer :)

Skrevet

Eg har også opplevd at girkassen går i nødmodus etter motorvask, etter tørk var den fin igjen. Skru av mest mulig deksler, så du får ut all fukt, også LMM.. så skal du se den blir fin igjen. Ein annen ting, ein defekt LMM kan også få kassen til og gå i nødmodus.

Skrevet

Da har bilen stått fra i går til i dag, tok en kjøretur og alt fungerte helt fint. Ingen lamper lyste og bilen girer helt fint helt til jeg er nesten hjemme igjen. Da begynner ladelampa å lyse og måler 12V på batteri når bilen går.

Ser ut som den 2 uker gamle dynamon har streika. :( er dynamo nr to på 4 uker :P hærlig !

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...