bmw330i Skrevet Februar 19, 2012 Skrevet Februar 19, 2012 hei har nå kjøpt meg en bmw e36 1995 model sedan som ikke vil starte har prøvd å bytte starter men funker fremdeles ikke . noen som vet hva det kan være ?? bilen gir ikke noen lyd ifra seg men går ann å dytte den igang takk for alle tilbake svar.
Yahoo Skrevet Februar 19, 2012 Skrevet Februar 19, 2012 Så du får til å trillstarte den? Da oppfører den seg normalt? Starter går ikke rundt i det hele tatt? Da kan det vel være tenningslås evt rele/sikringer ? Skjekk hvor du får strømmen når du holder nøkkelen i startposisjon.
bmw330i Skrevet Februar 19, 2012 Forfatter Skrevet Februar 19, 2012 hei ja fikk også tips om å starte den ved ta direkte strøm ifra batteriet til starter og da starter den , har sjekka sikringer og de funket fint . skal sjekke det med nøkkel imr takk takk
Yahoo Skrevet Februar 19, 2012 Skrevet Februar 19, 2012 Se om du får spenning ifra sikring/startreleet når du "starter bilen med nøkkel" Hvis ikke så er det antageligvis noe galt med tenningslåsen din.
Fliid Skrevet Februar 19, 2012 Skrevet Februar 19, 2012 Gjør sjekken som Mixern sier.Da vrir du nøkkelen til trinn 3 og holder den der, samtidig som man måler mellom den lille ledningen som er skrudd fast i starteren og gods på bilen/motoren. Kan være startsperren og det kan være tenningsbakstykket som er problemet.
bmw330i Skrevet Februar 20, 2012 Forfatter Skrevet Februar 20, 2012 prøvd å bytte tenningslås men det funka heller ikke , fliid: vis det er startsperren ville den startet ? får startet den med direkte strøm og ved å dytte den igang ?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå