Gå til innhold

2 elektroniske nøkler sluttet brått å virke, bmw 520 -08 mod


Anbefalte innlegg

Skrevet

Begge nøklene til vår bil sluttet brått å virke i ettermiddag. Bilen ble kjørt, låst, men så reagerte plutselig ikke på nøklene (begge ble prøvet) etter en halv times pause. Begge nøklene har vært brukt regelmessig. Det er ikke utskiftbart batteri på dem. Er det noen som kan si noe om hva dette kan skyldes, og hva vi evt kan gjøre? Bilen er ny for oss, og vi finner ikke noe i brukerhåndboken om dette. #-o

Skrevet

Jeg har ingen kjennskap til dette, men vil tippe å sjekke tilstanden på kabelene som går ut til bakluka. Finner du en med brudd, så må det skjøtes eller legges opp ny kabel :)

Skrevet

Dette skal da ikke ha noe med at nøklene fungerer eller ikke? Ville tatt en resett av nøklene sammen med bilen. Husker ikke helt hvordan man gjorde det men søk på det her på forumet eller google det så finner du det ut kjapt. Mine stoppet også og fungere og etter en reset så funket det fint igjen

Skrevet

+1 argi520dat

Nesten garantert dette som er feilen.

Killarinc, lurt å sjekke litt fakta først :)

Et raskt søk på forum ville løst dette relativt raskt! Såfremt vi slutter å bruke disse håpløse samletrådene noen produserer.

Skrevet
+1 argi520dat

Nesten garantert dette som er feilen.

Killarinc, lurt å sjekke litt fakta først :)

Et raskt søk på forum ville løst dette relativt raskt! Såfremt vi slutter å bruke disse håpløse samletrådene noen produserer.

Er vell greit og prøve det enkleste først?

Skrevet

Meget kjent feil på E61 - støtter øvrige talere som mener det skyldes vann i antenneboksen over bakluke. Kan evt hjelpe å åpne og la forsterkeren tørke, så slipper du å bytte den.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...