LianLi Skrevet Mai 28, 2012 Skrevet Mai 28, 2012 Hei, i det siste har min e36 m3 s50b32 vært litt unormal. Litt usikker på hva det kan være men håper noen innpå her har vært borti noe lignende. Motorhjernen har blitt mappet om av Evolve Automotive i England, hvilket har veldig god peiling på disse og BMW sine motorer. Jeg merket en fin effektøkning over 5,5K rpm med dette. Nå i det siste har motoren nykket til som om at det var et stort fall i effektregisteret noen 4-500rpm men så fortsette å dra på ut til rødlinja etterpå. Dette skjer alltid høyt oppe på turtallskalaen, f.eks 6-7K Det som skjer når jeg legger inn neste gir er at motoren magler kraft og den lager en svak "brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr" lyd i tilleg til den normale motorlyden. Det første som slår meg er at det virker som den justerer ned tenninga selv etter dette nykket, men det er ikke permanent, om jeg akkselerer mer et lite minutt senere så har jeg fremdeles power tilbake. Bortsett fra dette fungerer motoren helt feilfritt. Motoren oppførte seg også slik får jeg mappet den om. Noen som har peiling?
SSM Skrevet Mai 28, 2012 Skrevet Mai 28, 2012 Prøv å koble fra VANOS og kjør en tur. Den vil da få bøllete tomgang og ikke noe drag på lavt turtall.
///M85 Skrevet Juli 28, 2012 Skrevet Juli 28, 2012 Hei, i det siste har min e36 m3 s50b32 vært litt unormal. Litt usikker på hva det kan være men håper noen innpå her har vært borti noe lignende.Motorhjernen har blitt mappet om av Evolve Automotive i England, hvilket har veldig god peiling på disse og BMW sine motorer. Jeg merket en fin effektøkning over 5,5K rpm med dette. Nå i det siste har motoren nykket til som om at det var et stort fall i effektregisteret noen 4-500rpm men så fortsette å dra på ut til rødlinja etterpå. Dette skjer alltid høyt oppe på turtallskalaen, f.eks 6-7K Det som skjer når jeg legger inn neste gir er at motoren magler kraft og den lager en svak "brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr" lyd i tilleg til den normale motorlyden. Det første som slår meg er at det virker som den justerer ned tenninga selv etter dette nykket, men det er ikke permanent, om jeg akkselerer mer et lite minutt senere så har jeg fremdeles power tilbake. Bortsett fra dette fungerer motoren helt feilfritt. Motoren oppførte seg også slik får jeg mappet den om. Noen som har peiling? fikk du ordnet dette
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå