Emihol1 Skrevet Juni 1, 2012 Skrevet Juni 1, 2012 hei. holder på å bytte dempere og fjerer forran på min e34. har løsnet demperen i toppen, og satt på fjærklemmer etc. men hvordan sitter den fast i nedkant? er den bare presset fast, eller sitter den med en bolt fra undersiden eller noe?
SST Skrevet Juni 1, 2012 Skrevet Juni 1, 2012 Regner med at du mener hele fjörbenet...? Isåfall, de sitter med tre bolter i underkant. Disse kan sitte relativt godt, men mener å huske at jeg fikk lösnet de med rustlöser, pipe og latmannsarm.
Emihol1 Skrevet Juni 1, 2012 Forfatter Skrevet Juni 1, 2012 fant ut av det.. er en stor mutter på toppen, som holder fast fjærbeinet.
525i1991 Skrevet Juni 3, 2012 Skrevet Juni 3, 2012 mutter på toppen? da skrur du bare løs topplageret, riktig for å demontere fjørbein er å skru løs lenkestag, to bolter på bremsekalipperen, skru ut absføler, så tre bolter i underkant av fjørbein, går gjennom spindelen og opp i fjørbein, tre bolter i topp og bare løft ut. deretter ta ut spenn av fjøra med fjærklemmer, skru av den muttern i topp og ta av topplager, bruk så en stoor vannpumpetang for å ta av "lokket" som holder demeperen på plass, ta ut gamle demper, sett i ny og monter i motsatt rekkefølge^^
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå