Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har et litt rart problem. Venstre kjørelys fungerer ikke, selv om det er spenning i kontaktene. Og ja, jeg har byttet pære, samt testet med pæren på høyre siden som jeg vet fungerer.

Måler litt lavere spenning i kontakten på venstre side, ca 10.8 volt, og 11.8 på høyre side. Men selv om det er lav spenning, skal ikke lyset gå på? Bare svakere?

Noen som har noen ideer om hva som kan hjelpe?

Skrevet

Det er det som er tingen, kan ikke se spor av verken korrosjon eller varme! Kontaktene er plettfrie og sikringene likeså!

Prøvelampe? Hva er det?

Skrevet

Fant ut av det: Kontakten inn i selve lykten hadde skrudd seg løs, med det merkelige resultat at kun kjørelyset ikke fungerte. En av pinnene i denne kontakten var kortere enn de andre, så det kan være den som ikke fikk helt kontakt når pæren belastet kretsen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...