E34Stvg Skrevet August 26, 2012 Skrevet August 26, 2012 Fikk en telefon fra min far som er i Frankrike og han hadde klart å fylle på E85 ved en feil. Det var ca 25 liter 95 blyfri på tanken fra før og han har nå fylt 17 liter med E85. Etter ca 130 km får han opp varsel om han bilen har feil med motorstyring grunnet noe co greier. Det store spørmålet er om bilen har tatt skade av drivstoffet og hva han burde gjør. Bilen er en Mercedes C180 Kompressor 2005 mod. Jeg mener har muligens burde fylle opp så mye som mulig med rett bensing for å blande ut.
Mikael-B Skrevet August 26, 2012 Skrevet August 26, 2012 Har nå fylt 50/50 med E85 og 95 på flere biler uten problemer jeg, COen burde jo bli lavere med E85 i tilfelle, så burde vel ikke gi feilkode på det?
Fidelio Skrevet August 26, 2012 Skrevet August 26, 2012 Er ikke noe å beskymre seg for som regel. varselen får han pga. Ecuen registerer verdier utenom det "vanlige" Vet ikke åssen det er med Mercedes, om lampa er permanent tent eller periode. Merker han ikke noe forskjell på motoren osv, så er det ikke noe farlig å bruke den. Er lampa tent hele tiden ved oppstart osv, så bør han levere den på verksted å få lest av feilkoden.
E34Stvg Skrevet August 26, 2012 Forfatter Skrevet August 26, 2012 Takker for svar. Da fyller han opp med 95 så får vi se om det gule lyset forsvinner. Han merker ingenting på bilen borsett fra lyset så det burde jo gå greit.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå