Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har kjøpt en e38 740-95 hvor kassetspilleren ikke tar imot kassetter, ser ut for at det mekanisk har skjedd noe inni hullet som gjør at kassetten ikke går inn.

Er det mulig å få ut denne forfra?

Hvilke cd spillere fra hvilke biler kan jeg smekke rett inn og plugg and play?

Jeg har kun kassett oppe til høyre, myntholder til venstre for kassetten, radio under det, og så varmeapperatet nederst.

Ikke noen OBC.

Kan ev laste opp bilde hvis det trengs.

Skrevet

Sånn som jeg husker så er det 2 ører, 1 på hver side på fremsiden av kasettspilleren som du vipper frem. Bak dem er det umbrako skruer som man løsner på. Så er det bare å dra ut mener jeg.

Alle slags spillere som passer i hullet der. Er vel 1-din. Du må ha overgang fra bmw 17pin til din-kontakter.

Du mister rattkontrollen hvis du ikke velger spiller som har I-bus adapter. Og så lønner det seg å velge en spiller der det henger minst mulig ræl bakom, for det er trangt om plassen bak der.

Jeg har en original kasettspiller liggende som fungerer. Men du er vel sikkert ikke intr i den?

Skrevet

Tenkte kun på hvilke BMW cd spillere(fra hvilke biler) som passer, vil ha det orginalt.

Får jeg ikke tak i cd, eller denne ikke dukker opp i radiodisplayet/virker sammen med det andre går jeg heller for en kassettspiller :-)

Skal sjekke etter umbrakoskruene etterpå, takker :-)

Skrevet

Kasettspilleren du har i dag inneholder også radio. Fjærner du den så fjærner du også radioen. Den er altså likedan oppbygd som en hvilken som helst 1-din spiller. Spilleren jeg linket til på ebay.de er en cd+radio. Bytter du til den mister du altså muligheten for kasett. Men det er vel ikke noe stort tap.

Displayet under kasettspilleren din kalles for MID = Multi Information Display, og er ikke annet en nettopp det. Inneholder ikke radio eller spiller av noe slag.

Skrevet

Ok, er bare at den du linket til på ebay ser lavere ut enn høyden på displayet + kassettspilleren min tilsammen. Men det ser vel bare slik ut.

Stemte forøvrig det du skrev om umbrakoskruene på kassettspilleren :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...