bmwemil Skrevet Desember 11, 2012 Skrevet Desember 11, 2012 Hei! Har en bmw 318i som ikke blåser varmt av varme apparatet. Bilen blir varm og holder seg på driftstemp på 90 grader. Har sjekket den krana som slangene til registeret går gjennom, og den åpner og lukker og begge slangene inn til registeret blir varme. Blåser kaldt ved vanlig kjøring og tomgang, men hvis man får 3-4000rpm så blåser det en lunk. Noen som har noen forslag til feilsøking? Mvh
bmwemil Skrevet Desember 12, 2012 Forfatter Skrevet Desember 12, 2012 Blir det slike symptomer som beskrevet over hvis denne har tatt kvelden? Så jo greit ut å skifte den. Takker for svar
Ballder Skrevet Desember 16, 2012 Skrevet Desember 16, 2012 Søk/ google "final stage e46" Det blåser jo i apparatet, så jeg må spørre deg.... Hvordan kan den motstanden i seg selv gi varme i ett apparat som allerede blåser luft? Luft i systemet så det oppstår lommer av luft i selve registeret? Prøv og luft systemet og sørg for at du har nok kjøleveske. Kan jo muligens være at vannpumpen er dårlig, men vet ikke hva skovlene er laget av på disse vannpumpene. BMW har jo hatt noen sørgelige forsøk med sine tidligere plastikk/bakelitt skovler. Ellers kan det også være at bilen din har en elektrisk sirkulasjons pumpe på varmeapparat kretsen som ikke virker, da kan det bli noe dårlig sirkulasjon på vannet i varmapparat registeret på lavet turtall, men vanligvis kommer varmen tilbake fra 14-1500 omdreininger og oppover ved svikt på disse.
bmwemil Skrevet Desember 16, 2012 Forfatter Skrevet Desember 16, 2012 Men ville man hatt jevn driftstemperatur hvis vannpumpen var slitt/gåen?
Ballder Skrevet Desember 16, 2012 Skrevet Desember 16, 2012 Ja. Dersom det er kaldt og den gir litt sirkulasjon.
Wolfy Skrevet Desember 16, 2012 Skrevet Desember 16, 2012 Har du sjekket at det er luft eller væske i slangene til radiatoren? Jeg hadde samme problemet og da var det luft i systemet.
bmwemil Skrevet Desember 16, 2012 Forfatter Skrevet Desember 16, 2012 Har jo prøvd og lufte ett par ganger nå, hvordan annen måte kan jeg finne ut om det er luft som er problemet?
bmwemil Skrevet Desember 17, 2012 Forfatter Skrevet Desember 17, 2012 Har nå skiftet vannpumpe men bilen blåser fortsatt kaldt inni kupen, for som sagt en liten lunk når man ruser den.. Noen forslag på hva som da kan være galt? kan feks. det være noe med selve varmeapparat displayet inni bil? blåser varmest når viften ikke går på fult, å når man trykker på så det blåser kun på frontrute går viften bare på fult er dette riktig?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå