Jump to content

hente delebil i sverige.. hva trenger man? prøveskilt?


Recommended Posts

Posted

hei. vurderer å hente meg delebil i sverige. skal bruke delene for bil som skal ombygges, så må ha papirene i orden ( lovelig )

noen som kan svare på hvordan man gjør det?

hvor mye må man betale i avgifter? bilen koster 15 000 svenske kroner.

kan man kjøre denne på norske prøveskilt? derav oppgi svensk regnr før man henter den å få prøveskilt?

takker for svar :)

Posted

hent prøveskilt på bt, bare si rammenr på bilen.

stopp på grensa og vis kvittering, så får du 3 dager på deg til å bet moms på tollkontoret som er nærmest der du bor.

om du skriver ned kvitteringa litt så får du mindre moms også :)

Posted

Gjorde dette nettop, Fikk feil chassinr av selgeren (manglet et siffer), men BT ga meg prøveskilt likevell :) kjørte på rødt i tolla og betalte 25% moms på beløpet i kjøpekontrakten. Bare hyggelig, ikke noe stress med tollerne de var veldig hjelpsome.

Posted

Når du bare momser inn en bil betaler du ikke vrakpantavgift. Bilopphøggerne i Norge er pliktig å ta imot vraket, du får ingen vrakpant, høggeren får vraket gratis:)

Du skjønner, vrakpant ordningen i norge har ingenting med miljø og gjøre, vraket kan stå til sjenanse å ruste vekk i skogen. Da blir iallefall staten glad da de tjener penger. Denne panten er bakt inn i engangsavgiften ved import. Alle registrerte biler i norge er importert og vrakpant tilbakebetales ved vraking.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...