Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er jo samme blokka i m40 og m42, så med m40 motorfester passer det såklart med m40 puter og:) COP er coil on plug,altså en coil oppå hver tennplugg, som i m50 osv. :)

COP%20fitted.jpg

  • Svar 86
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet
Er jo samme blokka i m40 og m42, så med m40 motorfester passer det såklart med m40 puter og:) COP er coil on plug,altså en coil oppå hver tennplugg, som i m50 osv. :)

[ Bilde ]

Hvordan bygde du om det? bare tok COP fra m50 motor? :)

Skrevet

m50 coiler er nok litt for store desverre, blir for trangt. Ga 42$ for coilene, kjøpte dem brukt på ebay. 12131748017 er delenr, lå endel av dem på ebay nå så jeg:)

Skrevet
m50 coiler er nok litt for store desverre, blir for trangt. Ga 42$ for coilene, kjøpte dem brukt på ebay. 12131748017 er delenr, lå endel av dem på ebay nå så jeg:)

Dette står nest på lista nå! hehe :) Må bare få den til og gå først :)

Tusen takk for tips! ;)

Skrevet

Fikk holdt på en times tid idag, så hadde satt på bensinslangen på returen og returen der bensina skulle.. også fikk jeg satt coilene rektig de satt alle feil kobla :lol:

Så da tente bilen som bare det! Men mangla en slange som jeg fikk vite hva var til etter jeg hadde dratt hjem så satser på å få start imårra eller onsdag! :D

Henta også e36 eksos jeg fikk med IS motoren som jeg skal modifiser litt når jeg får tid! :)

Skrevet

Denne helgen har jeg ikke fått gjort stort.. :cry:

Har fått fiksa clutch. måtte kjøpe ny pumpe (den på kassa) satt jo ikke på når jeg kjøpte den.. Så der røyk det med noen kr :(

Begynte og rote litt med el og få det på plass men har ikke noen fester til plasten de skal ligge i så får ta en tur på huggern og hent disse og lage/finne plass til coiler og litt.

Prøvde også og bare sette på en e36 eksos som fulgte med motoren men den passa gårlig gitt #-o Men har en 325 eksos jeg tenke og bruke :D

litt lite arbeidslyst utover kvelden så begynte og friske opp litt gammal sliten plast, lakka grill og de gitter greiene under front ruta.

Fikk også bytta til meg et M-tech ratt hvor sømmen har gått opp og skinnet er litt "matt" får se om noen kan fikse dette for meg :) Hadde vært kult :)

Nye clutch pumpa.

ssivh7nxdkugglc7931m.jpg

Her må det ryddes litt ja! :lol:

k1m0jtv5m7xwcr6oxv5f.jpg

Litt lakkering av slitne plast deler :)

8gt5ouvycwrfs9oyc3mh.jpg

6tusifapp7n0vyyuxnr5.jpg

k321glzx8e0hrj2s3sq3.jpg

xl616k78m6w5i0w1oz2o.jpg

M-tech rattet :D

s5yn91o1attzhn503d9c.jpg

w8om5v7xmcuj4g97x2yw.jpg

Skrevet

Begynte med eksosen idag, den fremmere delen av eksosen (etter manifold/grenrør) gikk borti bærearms foringa så da var det bare og kappe og legger røret nærmere det andre (yttere røret)

Fikk punka og sett at det gikk klar fra foringa og begynte og sveise så var jeg tom for gass :roll:

Tok ikke stort med bilder men her er noen :D

Kappe det som kappes kan..

1qjt2773o2mzopvhum85.jpg

røret er flytta helt inntil det andre, da gikk det akkurat klar foringa 8)

hpzzxiszrfs76qjl8fx6.jpg

i4vntzk6pvdmx4ylznw5.jpg

Ofra fremmere delen av 325 eksosen også! Men den må jo modifiserer i fronten uansett! Skal ha 325 eksosen på bilen :)

o9onizz6sx5eed5r3c3e.jpg

Kjørte også bilen ut fra verkstedet idag for egen maskin :applause: skvatt litt da jeg fyra opp inne på fri eksos :lol:

Skrevet
Morro å se fremgang her :) Men bruker du E36 motornett? Hvorfor ikke fra E30 som er plug and play?

Bruker e36 ja, var det som satt på :) tok 10 min og koble om når man visste hva som skulle hvor! :D

Skrevet

åååja!:) Men da er det jo bare å kjøre på :) Lykke til videre! Kommer nok til å spørre deg om fremgangsmåten for hele pakka når du er ferdig :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive

×
×
  • Opprett ny...