Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Faren min har akkurat kjøpt seg en F25 x3 som er en Norsk modell som er utstyrt med 163hk. BMW skulle ha 26.000,- for å legge inn M Performance Chip som gir 202 HK og rundt 450Nm og da beholde garanti osv på 5 år og 200.000km.

Det jeg lurer på er om det er noe annet litt rimeligere dere ville anbefalt eller som er mulig uten å bryte med garantien på bilen. Har selv tenkt på ESS eller evt TS-racing. Prøvde å chippe 116D vår med noe billig bestchip.no greier. Det ga kun feilmeldinger, så ga opp det greiene der.

Den har per dags data gått ca 15.000km så bilen skal være innkjørt.

Noen erfaringer med tuning av nye F modellene?

Skrevet

26 000,- for en såpass stor økning samtidig som man beholder garantien fullt ut kan ikke sies å være for ille. Samtlige(?) andre som tilbyr tuning og garanti tar den vel over og dermed via disse forsikringsselskapene som selger garantier. Det er slettes ikke så bra som en fabrikkgaranti der du kun forholder deg til forhandler (generelt sett).

  • 10 months later...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...