arthuroie Skrevet Mars 20, 2013 Skrevet Mars 20, 2013 hei, har en 1986 bmw e30 320i. når jeg kjører med toppen helt igjenn på vannholderen så blir det MYE trykk på slangene etter litt kjøring akkurat slik som de blåser seg opp. har opp toppen igjen så slipper det trykket på slangene. får ikke tempen jeg vil ha inne inne i bilen.. har prøvd å kjøre med toppen litt åpen, men da forsvinner det vann etter en stund med kjøring å da kommer det bare kald luft inne i bilen! ingen tegn til lekasje. ikke vann på peilestaven! har prøvd å lufte systeme uten nytte. virker som det kanskje koker inne i motoren men ikke i vannholderen, jeg vet ikke helt. men kjølesysteme er ombygd på et vis, den slangen som går fra nederst delen på radiatoren og inn på vannpumpen, den er forlenget med rør og slanger og går mere under bilen istede for fram på motoren, blir det for lang avstand for vannet og vandre? hjelp? vannpumpe? termostat? toppakning? håper på goe svar! -Arthur
Espen02E30 Skrevet Mars 20, 2013 Skrevet Mars 20, 2013 Tipper du får for mye trykk i kjølesystemet pga def toppakning, at pakningen har gått mellom en vannkanal og en syl.
arthuroie Skrevet Mars 20, 2013 Forfatter Skrevet Mars 20, 2013 okei, da blir det bestilt ny toppakning takk for svar!
Espen02E30 Skrevet Mars 20, 2013 Skrevet Mars 20, 2013 Nå er det jo ikke 100 % sikkert at jeg har riktig da Men m20 er jo uansett ganske så lett å plukke av toppen på å se og da så er vel ikke noe i veien for å skaffe pakningen og åpne for å se.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå