Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Skal overhale registerkjede, hele enheten. Dårlig kjedestrammer (gammel type) har antagelig ført til at kjede har hoppet på kammene. (Synd ikke BMW automatisk skifter til ny type kjedestrammer på service)

Noen som vet hvor man kan handle spesialverktøy til låsing av kamaksler og opplining av Vanos justeringsenheter i Norge?

Eller kanskje noen har noe brukt å selge?

Skrevet
Det passer ikke.

Det du trenger er verktøy for låsing av kamaksler i bakkant, og for låsing av lesehjulene til vanosen i fremkant.

Veiva låser du med en umbrako eller lignende.

http://www.ebay.com/itm/8PCS-BMW-N42-N4 ... f0&vxp=mtr

Ja, det er dette verktøyet jeg er ute etter. Problemet er at jeg trenger det til uken, så å handle på ebay kan ta litt for lang tid. Håpet å finne det her hjemme til en fornuftig pris.

Noen som har utstyret og kan leie det ut (Oslo / Østlandet ), eller som har tips om hvor jeg kan få tak i det?

Skrevet

Noen som har byttet registerkjede uten nevnte spesialverktøy, gikk det greit. Mest usikker på hvordan det er å montere/justere vanosjusteringene uten spesialverktøyet.

Har ikke fått tak i låseverktøy til kamaksler og vanoslåsing/justering ennå, og skulle gjerne gjort arbeidet en av dagene. Har noen unge i familien som venter på bilen....:-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...