Høyby Skrevet August 24, 2013 Skrevet August 24, 2013 Hei. Jeg har byttet fra M40 til M43 motor i min E30, men får ikke start på motoren. Signalet som skal "jorde" bensinreleet fra DME'en gjør ikke det, ergo bensinpumpa går ikke. Jeg prøvde å direktejorde releet og da virka bensinpumpa men det er heller ikke gnist på pluggene. Så ikke noe start da heller. DME'n har stått uten strøm tilkoblet i noen uker, må denne resettes eller noe? Styresignal til DME og strøm/jording til DME skal være i orden (har "pepet ut" kablene mellom tilkoblingskontakten på DME og +/jording. Har brukt omkoblings-skjemaet som ligger her inne for M50 til E30 karrosseri, vet jo ikke om dette går om hverandre?? men alt av pinner/farger tverrsnitt stemte overens. Er det no startsperre som kan ødelegge for meg? Kjølevæske føler for instrumentet er byttet til den fra M40 motoren (1 tilkobling) men dette har vel ikke noe å si for å få start på den? Alle tips mottas med stor takk, da dette begynner å bli frustrerende......... Mvh Andreas
kimf Skrevet August 24, 2013 Skrevet August 24, 2013 Det er startsperre på disse, hvilken nummere er det på motorstyring ?
Høyby Skrevet August 24, 2013 Forfatter Skrevet August 24, 2013 Hvor finner jeg dette nummeret? på DME'en?
Høyby Skrevet August 24, 2013 Forfatter Skrevet August 24, 2013 Det står et nummer på merket med en strekkode og Bosch: 0 261 203 277 Og så er det en annen etikett med flere strekkoder, der står det følgende: 1247771 001 strekkode 078 *371.15* strekkode *26RT4426* strekkode *6142.00238*
kimf Skrevet August 24, 2013 Skrevet August 24, 2013 bosch 0261203277 leveres med flere software varianter, noen av dem har startsperre, mens andre ikke. kampen reagerte på dette 1
Høyby Skrevet August 24, 2013 Forfatter Skrevet August 24, 2013 Er det noe måte å finne ut om det er sperre eller ikke? Er det no pinner på motorkontakten som eventuelt skal ha jord / + / tenningspluss for å omgå en eventuell sperre?
Høyby Skrevet August 27, 2013 Forfatter Skrevet August 27, 2013 Ingen?? Har studert koblingsskjemaer for E30 og E36 og diverse tråder som handler om motorbytte i snart to uker nå, absolut totalt tom for ideer nå........
bjornar-a Skrevet August 27, 2013 Skrevet August 27, 2013 du må ha boksen, nøkelen og nøkkelringen fra bilen motoren kom ifra. hvis u ikke har det må det programeres bort. ikke mulig og bare jorde noe signal eller noe.
Høyby Skrevet August 28, 2013 Forfatter Skrevet August 28, 2013 Takk for svar Hvor er det boksen sitter (ser ut/merket)? Må jeg flytte over tenningslåsen fra donorbilen? Hvor kan jeg få programmert om DME'n for å få vekk startsperra?
bjornar-a Skrevet August 28, 2013 Skrevet August 28, 2013 det er flere her på forumet som gjør det for deg bare og søke litt. husker ikke navnet på han som gjorde det for meg. du trenger ikke tennings låsen. men en ring som er rundt. så legger du bare nøkkelen inne i den ringen. ringen er koblet til en liten svart boks som er oppunder dash'n på venstre side. du må i også dra en ledning til stikket i motor rommet så du har kontakt med hjernen fra boksen.
Høyby Skrevet August 28, 2013 Forfatter Skrevet August 28, 2013 Takk for infoen Bjørnar Fikk en PM fra Kim som kan få vekk sperra for meg, er ikke sikker på om jeg finner igjen den sorte boksen til startsperra, eller om ringen fremdeles er på plass. Donorbilen er rimelig "demontert". Første gang med motorbytte der det kan være startsperre, så tanken på at jeg måtte ha med noe fra dash'n slo meg ikke når jeg demonterte, gjør ikke den feilen igjen neste gang....... Er det eventuelt pinne 7 i motorkontakten som skal ha signalet fra boksen?
bjornar-a Skrevet August 30, 2013 Skrevet August 30, 2013 ja det stemmer det. den enkleste og minst jalla er og fjerne sperren. men da ser det ut til og ordne seg for deg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå